White & Case i Dentons w zakupie wrocławskiego hotelobiurowca przez fundusz

268

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria White & Case doradzała austriackiej firmie inwestycyjnej FLE przy zakupie wielofunkcyjnego kompleksu Wratislavia Center. Doradcą sprzedającego obiekt prywatnego inwestora, który pozostał anonimowy, była kancelaria Dentons.

Firma FLE zakupiła w styczniu 2018 r. budynek Wratislavia Center w imieniu notowanego na giełdzie w Luksemburgu funduszu FLE SICAV FIS posiadającego w Europie i Stanach Zjednoczonych portfel nieruchomości komercyjnych o wartości przekraczającej 2 mld euro. To była jego pierwsza inwestycja w Polsce.

Pięciopiętrowy gmach Wratislavia Center stoi w centrum wrocławskiego Starego Miasta. Ma prawie 31 tys. mkw. powierzchni i mieści pięciogwiazdkowy hotel Sofitel z 204 pokojami i centrum konferencyjnym oraz część biurową, na parterze lokale handlowe, a pod ziemią garaż na 300 aut. Budowa trwała od 1998 do 2001 r. Inwestorem i deweloperem była działająca w Polsce irlandzka spółka Caelum Development.

Firma inwestycyjna FLE założona w Wiedniu w 2007 r. należy do francuskiej grupy inwestycyjnej LFPI zarządzającej aktywami o wartości ponad 3 mld euro (private equity, nieruchomości, wierzytelności). W funduszach nieruchomościowych grupa ma ok. 200 obiektów o wartości ponad 2 mld euro. Firma FLE jest doradcą inwestycyjnym rozmaitych funduszy real estate skoncentrowanych na aktywach biurowych i handlowych oraz niskobudżetowych hotelach w Niemczech, Austrii i krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

– Kompleks idealnie spełnia kryteria inwestycyjne funduszu jako inwestora długoterminowego. Wyróżnia go doskonałe położenie – w ścisłym centrum jednego z najważniejszych miast w Polsce – oraz znakomici kluczowi najemcy – oświadczył Alexander Klafsky, partner zarządzający FLE.

Doradcą prawnym FLE była kancelaria White & Case.

Doradztwo prawne dla anonimowego sprzedawcy Wratislavia Center świadczyła kancelaria Dentons.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl