Czołówka rynku w Polsce według rankingu Chambers Global 2018

1111
Wejście do londyńskiego biura firmy Chambers and Partners

Osiem kancelarii tworzy najściślejszą czołówkę polskiego rynku usług prawniczych według najnowszego zestawienia Chambers Global obejmującego sześć głównych kategorii obsługi.

To firmy prawnicze, które zajęły pierwsze miejsca w klasyfikacjach najnowszej edycji rankingu Chambers Global dla Polski opublikowanego 15 lutego 2018 r. Najwięcej przyznano ich kancelarii Clifford Chance – cztery. Po dwa przypadły firmom Allen & Overy, Greenberg Traurig Weil, Gotshal & Manges. Natomiast Baker McKenzie, Linklaters, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz Wardyński i Wspólnicy zdobyły po jednej pierwszej pozycji.

Wyniki – jeśli chodzi o pierwsze miejsca w konkretnych dziedzinach – są identyczne jak w rankingach sprzed roku, dwóch i trzech lat.

Chambers Global to renomowany przewodnik po rynkach usług prawnych ogłaszany co roku w formie klasyfikacji rankingowej. Tegoroczny zawiera analizę rynków usług prawnych w ponad 190 krajach i jurysdykcjach całego świata.

Firma Chambers & Partners publikuje je od 1999 r. badając rynki i ustalając kolejność najlepszych firm na podstawie wywiadów z tysiącami prawników i ich klientów. Jej analitycy klasyfikują i przydzielają je kolejno do poszczególnych hierarchicznie numerowanych grup (bands) – w pierwszej są te uznawane za najlepsze z najlepszych.

W naszym omówieniu wymieniamy tylko kancelarie zakwalifikowane do grupy 1 (band 1) w sześciu dziedzinach prawa i sektorach gospodarki (alfabetycznie).

  • Bankowość i finanse: Allen & Overy; Clifford Chance; Linklaters
  • Rynki kapitałowe – dłużne papiery wartościowe (debt): Allen & Overy; Clifford Chance
  • Rynki kapitałowe – inwestycje kapitałowe (equity): Greenberg Traurig; Weil, Gotshal & Manges
  • Prawo korporacyjne/Fuzje i  przejęcia: Clifford Chance; Greenberg Traurig; Weil, Gotshal & Manges
  • Rozwiązywanie sporów: Clifford Chance; Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
  • Własność intelektualna: Baker McKenzie; Wardyński i Wspólnicy

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl