CMS i DLA Piper w zakupie krakowskiego biurowca przez czesko-słowacki fundusz

472

Kancelaria CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang doradzała czesko-słowackiej spółce ZFP Investments przy transakcji zakupu biurowca Kotlarska 11 w Krakowie od austriackiej firmy deweloperskiej UBM Development, której doradzała kancelaria DLA Piper.

Transakcja o wartości ok. 30 mln euro została zamknięta w styczniu 2018 r.

Biurowiec Kotlarska 11 wybudowała w październiku  2017 r. w krakowskiej dzielnicy Podgórze austriacka spółka UBM Development. Ma siedem kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną oraz 11,6  tys. mkw. powierzchni, w tym ponad 9 tys. biurowej. Głównymi najemcami są firmy Grand Parade i Chatham Financial. Na parterze znajdują się pomieszczenia na lokale usługowe.

UBM Development to austriacka firma deweloperska budująca w Niemczech, Austrii i w Polsce, w której od 1993 r. zrealizowała m.in. takie inwestycje, jak hotel InterContinental i park biurowy Poleczki Business Park w Warszawie, hotele Andel’s w Łodzi i w Krakowie oraz hotele Park Inn, Radisson i budynek biurowy Alma Tower w tym ostatnim mieście.

ZFP Investments to spółka inwestycyjna powołana przez dwie firmy – czeską firmę szkoleniową i pośrednictwa inwestycyjnego ZFP Akademie i słowacką firmę inwestycyjną IAD Investments. W 2013 r. spółka utworzyła fundusz inwestujący w nieruchomości ZFP Real Estate Fund. Budynek Kotlarska 11 to szósta pod względem wielkości nieruchomość w jego portfelu, którego wartość aktywów przekracza 5 mld koron czeskich.

– Centrum administracyjne Kotlarska 11 spełnia wszystkie wymagania dotyczące nieruchomości premium, jest dobrze zlokalizowane, budynek i zaplecze technologiczne są nowe i na wysokim poziomie, zapewniając nowoczesne, przyjemne i elastyczne środowisko pracy w otoczeniu zieleni – ocenił Vladimír Bencz, członek zarządu ZFP Investments i menedżer portfela funduszu.

Dla funduszu ZFP Investments pracowały prawniczki kancelarii CMS Katarzyna Dębińska-Pietrzyk, Magdalena Łagodzińska, Izabela Kultys.

Dewelopera UBM obsługiwała kancelaria DLA Piper.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl