Dentons i Bird & Bird w sprzedaży biurowca w Warszawie

303
(www.warsawcorporatecenter.pl)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria Dentons doradzała firmie inwestycyjnej Cromwell Property Group przy sprzedaży warszawskiego biurowca Warsaw Corporate Centre firmie inwestycyjnej Raiffeisen Immobilien Kapitalanlage, której doradcą była kancelaria Bird & Bird.

O transakcji poinformowano w lutym 2018 r. nie podając jej wartości. Firma Cromwell Property Group była właścicielem budynku WCC od dwóch lat.

Warsaw Corporate Centre został zbudowany w 1993 r. w centrum Warszawy, niedaleko hotelu Marriott, Pałacu Kultury i Nauki oraz Dworca Centralnego, przez firmę deweloperską Golub Raczkiewicz Epstein. Był jednym z pierwszych eleganckich budynków biurowych w Polsce, z fasadą ze szkła, stali i granitu i wnętrzami wykończonymi drewnem i marmurem. Ma dziewięć pięter i 8,7 tys. mkw. powierzchni biurowej, a na parterze lokale handlowousługowe. Najemcami są m.in. Danske Bank i mBank.

– Sprzedaż Warsaw Corporate Centre  po osiągnięciu zakładanego business planu w okresie dwóch lat to duży sukces naszego zespołu. Obecnie widzimy duże zainteresowanie podobnymi nieruchomościami ze strony inwestorów zagranicznych chcących zainwestować kapitał w Europie ŚrodkowoWschodniej, w szczególności na polskim i czeskim rynku nieruchomości – skomentował Karol Pilniewicz, dyrektor Cromwell Property Group na Europę Środkowo-Wschodnią.

– Cieszymy się z kolejnego udanego zakupu w centrum Warszawy. WCC wzbogaca portfolio nieruchomościowe funduszu dla klientów instytucjonalnych, które skupia przede wszystkim obiekty biurowe i handlowe – oświadczył Matthias Marhold, dyrektor zarządzający Raiffeisen Immobilien KAG.

Cromwell  Property Group to australijski fundusz real estate investment trust, inwestujący i zarządzający nieruchomościami komercyjnymi. W Europie Środkowej działa od 2004 r. zarządzając obiektami o wartości ok. 850 mln euro, wynajmowanymi przez 730 najemców.

Raiffeisen Immobilien Kapitalanlage to firma inwestująca w nieruchomości, należąca do austriackiej grupy finansowej Raiffeisen.

Firmie Cromwell doradzała przy transakcji kancelaria Dentons.

Raiffeisen Immobilien KAG reprezentowała firma doradcza Knight Frank. Obsługę prawną świadczyła kancelaria Bird & Bird, a  doradztwo podatkowe – firma TPA Poland.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl