Były szef Salans, ekslider Dentons partnerem w Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy

1496

Dariusz Oleszczuk jest od stycznia 2018 r. partnerem kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy – poinformowała ta firma prawnicza.

W kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy Dariusz Oleszczuk odpowiada za rozwój współpracy z innymi firmami prawniczymi. Ponadto pokieruje praktyką fuzji i przejęć oraz funduszy inwestycyjnych, a także praktyką regulacyjną.

Jak podaje kancelaria w komunikacie prasowym, Dariusz Oleszczuk to założyciel i wieloletni partner zarządzający warszawskiego biura międzynarodowej kancelarii Salans, następnie jej wieloletni global managing partner, jeden z pomysłodawców, założycieli i liderów globalnej kancelarii Dentons oraz pierwszy dyrektor zarządzający w jej europejskim regionie (Dentons Europe).

Partnerem zarządzającym biura Salans w Warszawie był w latach 1991–2001. W 1999 r. został wybrany do zarządu międzynarodowej sieci Salans, którego członkiem był przez 14 lat. W 2005 r. został wybrany globalnym partnerem zarządzającym całej kancelarii. Pełnił tę funkcję przez trzy kadencje, w latach 2005–2013. W latach 2013 – 2014 kierował europejską częścią globalnej firmy prawniczej Dentons, której jest jednym z założycieli – powstała w 2013 r. z trójstronnego połączenia Salans z amerykańsko-angielską kancelarią SNR Denton i kanadyjską Fraser Milner Casgrain.

W ostatnim czasie, od 2014 r. zajmował w Dentons stanowisko senior partner, współzarządzając europejskimi grupami przemysłu zbrojeniowego i kosmicznego oraz lotnictwa i przestrzeni powietrznej.

W swojej praktyce prawniczej doradzał międzynarodowym korporacjom i funduszom inwestycyjnym w obsłudze inwestycji, fuzji i przejęć, restrukturyzacji, transakcji finansowych (project finance, corporate finance). Rozstrzygał spory arbitrażowe.

Dariusz Oleszczuk jest radcą prawnym, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1979). Ukończył ponadto amerykańskie szkoły prawa (law schools) na Uniwersytecie Indiany (1989) oraz Columbia Law School (1986).

Wspólnicy zarządzający kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy nie ukrywają nadziei, jakie wiążą z nowym partnerem, „pierwszym i dotąd jedynym Polakiem, który kierował światową kancelarią prawniczą”. Według Zbigniewa Drzewieckiego, to wielka szansa dla tej kancelarii „na kolejny awans w drodze na światowe rynki”.

– To wizjoner zawodu prawniczego, który ma świadomość dokąd ten zawód zmierza i z którym będzie nam z pewnością łatwiej sprostać wyzwaniom, jakie stoją przed nowoczesną kancelarią obecnie i w przyszłości – ocenił Zbigniew Drzewiecki cytowany w komunikacie prasowym firmy.

Natomiast zdaniem Andrzeja Tomaszka, nowy partner wniesie do kancelarii „niezwykłe i nie do oszacowania doświadczenie działania, zarówno na polskim, jak i na zagranicznych rynkach”.

– To umożliwi naszej kancelarii dalszy dynamiczny rozwój i rozbudowę współpracy z czołowymi kancelariami świata – stwierdził Andrzej Tomaszek cytowany w komunikacie prasowym firmy.

– Dobrze być znowu w Polsce i wrócić do korzeni, miejsca gdzie to wszystko się zaczęło. Miło jest to robić z ludźmi, których zna się od zawsze. Widzieć, że ktoś docenia moją wiedzę i doświadczenie, to wielka satysfakcja. Mam nadzieję, że zamieszamy trochę na rynku! – oświadczył Dariusz Oleszczuk cytowany w komunikacie prasowym firmy.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl