Awanse dwóch prawników w Baker McKenzie

994

Jakub Falkowski i Michał Głowacki od 1 stycznia 2018 r. zajmują stanowiska counsels w warszawskim biurze kancelarii Baker McKenzie – ustalił „Rynek Prawniczy”. Awansowali ze stanowisk senior associate.

Jakub Falkowski specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i nowych technologii. Doradzał przy transakcjach, wdrożeniach, sporach związanych z projektami informatycznymi. Zajmuje się także ochroną danych, prawami autorskimi, obsługą mediów i reklamy cyfrowej oraz handlu internetowego.

W kancelarii współkieruje zespołem prawników doradzających funduszom private equity i venture capital przy inwestycjach w sektorze technologii, mediów i telekomunikacji oraz obsługujących innowacyjne firmy działające w dziedzinach big data, Internetu rzeczy, sztucznej inteligencji, technologii medycznych, finansowych, ubezpieczeniowych.

W Baker McKenzie pracuje od dziewięciu lat.

Jest adwokatem od 2014 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2009).

Michał Głowacki specjalizuje się w prawie papierów wartościowych. Doradza przy transakcjach na rynkach kapitałowych, publicznych ofertach akcji, emisjach papierów dłużnych, zarówno emitentom, jak bankom inwestycyjnym. Obsługuje fuzje i przejęcia spółek oraz restrukturyzacje zadłużenia. Zajmuje się także programami opcji menedżerskich oraz kwestiami regulacyjnymi prawa finansowego.

W Baker McKenzie pracuje od 9,5 roku. Przedtem przez prawie dwa lata był prawnikiem kancelarii WKB Wierciński Kwieciński, Baehr, a przez dwa lata pracował we francuskiej firmie doradczej Calan & Associes.

Jest radcą prawnym od 2010 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2005) oraz ekonomicznych (bankowość i finanse) w Szkole Głównej Handlowej (2006).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl