Nowa prawniczka kieruje praktyką M&A w Kochański Zięba i Partnerzy

1405

Ida Komorowska-Moj jest od listopada 2017 r. nowym partnerem i szefem praktyki fuzji i przejęć w kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy – poinformowała ta firma prawnicza.

Jak poinformowała kancelaria, dotychczasowy szef tej praktyki Paweł Cholewiński pozostał w niej na stanowisku partnera praktyki korporacyjnej.

(www.linkedin.com)

Ida Komorowska-Moj przeszła do KZP z kancelarii Bird & Bird, gdzie zajmowała stanowisko counsela. Specjalizuje się w  prawie handlowym, cywilnym, rynków kapitałowych, w obsłudze fuzji i przejęć oraz transakcji na rynkach kapitałowych, a także w korporacyjnej obsłudze przedsiębiorstw. Pracowała dla spółek, funduszy inwestycyjnych, międzynarodowych korporacji. Przeprowadzała restrukturyzacje, podziały, połączenia i likwidacje spółek. Tworzyła struktury prawne dla funduszy, doradzała przy inwestycjach w projekty badawczo-rozwojowe oraz ofertach publicznych. Zajmuje się również kwestiami ładu korporacyjnego (corporate governance).

Wcześniej pracowała w kancelariach Bird & Bird (4,5 roku), CMS Cameron McKenna (prawie dwa lata), Dewey & LeBoeuf (prawie rok) i Domański Zakrzewski Palinka (ponad 1,5 roku).

Jest radcą prawnym, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2008). Ukończyła również studia na kierunku nauki polityczne ze specjalizacją dziennikarską (2005).

Rafał Zięba, partner zarządzający w Kochański Zięba i Partnerzy, komentując transfer Idy Komorowskiej-Moj,  stwierdził, że jest to element realizacji przez kancelarię strategii polegającej na budowaniu zespołu zajmującego się obsługą transakcji, który będzie konkurencyjny dla najbardziej renomowanych działów prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć oraz private equity z innych firm prawniczych.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl