Specjalista od prawa hazardowego dołączył do kancelarii Kochański, Zięba i Partnerzy

533

W listopadzie 2017 r. do Zespołu Prawa Handlu i Dystrybucji firmy prawniczej Kochański, Zięba i Partnerzy dołączył adwokat Bartosz Kosek. Wzmocnił szeregi krakowskiego oddziału kancelarii.

Bartosz Kosek specjalizuje się w prawie cywilnym oraz w szeroko rozumianym prawie hazardowym. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu wielomilionowych sporów sądowych. Reprezentował przedsiębiorstwo przesyłowe w wielomilionowych i wieloaspektowych sporach w zakresie roszczeń związanych z lokalizacją urządzeń przesyłowych.

Ma wieloletnie doświadczenie w reprezentacji i obsłudze podmiotów z branży gier i zakładów wzajemnych. Występował w kilkudziesięciu postępowaniach administracyjnych oraz sądowoadministracyjnych związanych z ustawą o grach hazardowych (m.in. w postępowaniach koncesyjnych oraz w postępowaniach związanych z tzw. „uznaniem gry za grę losową”). Reprezentował klientów przed Komisją Europejską w procedurze zgłaszania zastrzeżeń w toku postępowania notyfikacyjnego nowelizacji ustawy o grach hazardowych. Występował w sprawach cywilnych (odszkodowawczych) związanych z obowiązywaniem i stosowaniem ustawy o grach hazardowych. Przygotowywał szereg opinii prawnych dotyczących prawa gier i zakładów, m.in. dotyczących loterii promocyjnych, online gamblingu, reklamy hazardu, skutków prawnych planowanych nowelizacji przepisów, warunków i zasad badania automatów do gier przez tzw. jednostki badające.

Mecenas Kosek był także stałym doradcą prawnym dużych podmiotów gospodarczych (w tym z udziałem Skarbu Państwa). Do zakresu jego obowiązków należało m.in. reprezentowanie klientów w wielomilionowych negocjacjach handlowych i gospodarczych sporach sądowych oraz koordynowanie zespołów przeprowadzających badania due diligence (m.in.  prywatyzowanej spółki Skarbu Państwa – wartość kontraktu 320 mln zł oraz polskiego klubu żużlowego należącego do Ekstraligi).

– W ostatnich miesiącach, a właściwie latach, mamy do czynienia z ogromnymi zmianami, które dotykają sektora handlu i dystrybucji w zakresie prawa gier i zakładów wzajemnych. Nowelizacje ustawy o grach hazardowych, które weszły w życie w Polsce w kwietniu oraz lipcu tego roku w połączeniu z dotychczasowymi przepisami tej ustawy należą do najbardziej restrykcyjnych regulacji w Europie. Pewną nadzieją i szansą dla branży gier i zakładów może być rozwój zakładów wzajemnych w zakresie tzw. zdarzeń wirtualnych, co umożliwione zostało kwietniową nowelizacją ustawy hazardowej. Rola profesjonalnej i wyspecjalizowanej obsługi prawnej w tak trudnych i dynamicznych gałęziach prawa  jak prawo gier i zakładów jest nie do przecenienia. Mając świadomość czekających nas wyzwań w tym obszarze chcemy się do nich jak najlepiej przygotować. Chcemy, aby nasz zespół i kancelaria Kochański, Zięba i Partnerzy była liderem na rynku usług prawnych dla sektora handlu i dystrybucji również w zakresie prawa gier i zakładów wzajemnych – powiedział Krzysztof Zięba, szef Praktyk FMCG Handlu Detalicznego i Motoryzacji oraz Prawa Handlu i Dystrybucji.

Bartosz Kosek jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przed dołączeniem do KZP przez sześć lat współpracował z kancelarią Forystek & Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni. Jest członkiem Izby Adwokackiej w Krakowie, gdzie pełni funkcję zastępcy rzecznika dyscyplinarnego. Jest także członkiem rad nadzorczych dużych podmiotów gospodarczych. Biegle włada językiem angielskim.

Materiał kancelarii Kochański, Zięba i Partnerzy