Troje podatkowców przeszło z Norton Rose Fulbright do Andersen Tax

1208

Marcin Matyka jest od października 2017 r. partnerem w firmie Andersen Tax. Monika Poteraj jest od listopada 2017 r. dyrektorem podatkowym w tej firmie. Anna Łaszczuk od września 2017 r. zajmuje w niej stanowisko menedżera do spraw podatków. Wszyscy troje przeszli z kancelarii Norton Rose Fulbright.

Marcin Matyka specjalizuje się w podatkach dochodowych, postępowaniach podatkowych, międzynarodowym prawie podatkowym i opodatkowaniu transakcji fuzji i przejęć. Doradza w problemach wynikających z prawa karnego skarbowego. Pracował dla firm z sektorów energetycznego, paliwowego, nieruchomości, dla funduszy private equity. Obsługiwał projekty infrastrukturalne.

(www.linkedin.com)

Wcześniej pracował przez ponad dwa lata w kancelarii Norton Rose Fulbright, w której był partnerem i szefem praktyki podatkowej. Przedtem przez prawie siedem lat był partnerem w DLA Piper, kierując w niej praktyką podatkową. Przez ponad sześć lat  zajmował stanowisko senior consultant/senior manager w firmie doradczej Deloitte. Przez cztery lata pracował w  zespole podatkowym firmy Arthur Andersen.

Jest adwokatem i doradcą podatkowym oraz absolwentem studiów prawniczych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II (1998).

(www.linkedin.com)

Monika Poteraj specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, w zagadnieniach cen transferowych oraz podatku VAT. Obsługiwała firmy z sektorów farmaceutycznego i medycznego, z branż finansowej i nieruchomości, doradzała także firmom hotelarskim.

Wcześniej przez ponad dwa lata pracowała jako of counsel w Norton Rose Fulbright. Przedtem przez siedem lat była w DLA Piper jako tax director i przez ponad sześć lat jako senior consultant/manager w firmie Deloitte. Przez ponad półtora roku pracowała jako konsultant w firmie Arthur Andersen.

Jest doradcą podatkowym, absolwentką Wydziału Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Łódzkim.

(www.linkedin.com)

Anna Łaszczuk specjalizuje się w postępowaniach podatkowych. Reprezentuje strony w sporach z organami podatkowymi.

Wcześniej przez dwa lata pracowała jako associate w Norton Rose Fulbright, przedtem w sumie przez prawie 3,5 roku w DLA Piper.

Jest adwokatem od 2017 r. i doradcą podatkowym od 2016 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2012) oraz rachunkowości i finansów w Szkole Głównej Handlowej (2014).

Firma Andersen Tax zadebiutowała w Polsce w maju 2017 r., kiedy to polska firma Taxperience świadcząca usługi doradztwa podatkowego i księgowe, stowarzyszona w organizacji Andersen Global, oficjalnie przyjęła nazwę Andersen Tax. To wskrzeszenie marki Andersen kilkanaście lat po upadku firmy Arthur Andersen związanym z bankructwem amerykańskiego giganta energetycznego Enron. Skandal związany z „kreatywną rachunkowością” zniszczył jej reputację jako audytora. Spadkobiercy marki powrócili z nią w 2014 r. na rynek.

Ireneusz Walencik

 i.walencik@rynekprawniczy.pl