Piętnaście wschodzących gwiazd prawa zajaśniało w krajowym konkursie

1505

Karolina Kuszlewicz, adwokat prowadząca kancelarię w Warszawie, zwyciężyła w konkursie „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2017”.

Zwyciężczyni specjalizuje się m.in. w sprawach związanych z prawną ochroną zwierząt i w dziedzinie regulacji prawnych transportu kolejowego. Jury konkursu, przyznając jej pierwsze miejsce w gronie dziesięciorga laureatów, doceniło m.in., iż to za jej sprawą Sąd Najwyższy przed świętami Bożego Narodzenia w 2016 r. zawyrokował, że sprzedaż przez sklepy żywych karpi w foliowych torebkach bez wody jest znęcaniem się nad zwierzętami.

Laureaci konkursu, w którym zgłoszono ok. 160 kandydatur, podczas uroczystości 15 listopada 2017 r. otrzymali statuetki.

Tegoroczną nowością konkursu było uhonorowanie specjalnymi nagrodami pięciorga prawników, którzy wyróżnili się niestandardowymi osiągnięciami.

Konkurs organizowany przez wydawnictwo prawnicze Wolters Kluwer Polska i „Dziennik Gazetę Prawną” – była to szósta edycja – co roku wyłania innowacyjnych, kreatywnych i czujących nowe trendy rynkowe młodych prawników (do 35. roku życia) z kancelarii, firm, administracji, charakteryzujących się ponadto wiedzą pogłębianą w pracy naukowej oraz zaangażowaniem społecznym.

Dziesiątka laureatów (w kolejności rankingowej):

1. Karolina Kuszlewicz – adwokat, prowadzi indywidualną kancelarię w Warszawie

2. Michał Rams – adwokat, młodszy partner w kancelarii Kardas & Kardas w Krakowie

3. Maciej Kiełbus – partner w kancelarii Dr Krystian Ziemski & Partners z Poznania

4. Adrian Latoszek – radca prawny, associate w kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang

5. Grzegorz Pizoń – senior associate w kancelarii EY Law

6. Stanisław Gordziałkowski – adwokat, doradca podatkowy, senior associate w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

7. Zofia Matyja – adwokat w kancelarii SPCG – T. Studnicki, K. Płeszka, Z. Ćwiąkalski, J. Górski

8. Łukasz Łyczko – radca prawny, associate w kancelarii PwC Legal

9. Jakub Wołkowicz – adwokat, associate w kancelarii White & Case

10. Krzysztof Riedl – aplikant radcowski, associate w kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy

Nagrody specjalne (w kolejności alfabetycznej):

  • Aleksander Gałek – wspólnik w kancelarii PragmatIQ z Poznania
  • Maciej Kawecki – zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji, koordynator reformy ochrony danych osobowych
  • Tomasz Lewandowski – senior associate i administrator bezpieczeństwa informacji w kancelarii Sójka Maciak Mataczyński
  • Piotr Najbuk – associate w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka
  • Marta Tomkiewicz – adwokat z Warszawy

Pozostali nominowani (w kolejności alfabetycznej):

  • Michał Bochowicz adwokat w kancelarii Gessel
  • Katarzyna Dąbrowska  – adwokat w kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy z Warszawy
  • Michał Fertak – adwokat, prowadzi indywidualną kancelarię w Warszawie
  • Małgorzata Jadowska – adwokat w kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy z Warszawy
  • Piotr Jaśkiewicz – senior associate w kancelarii Baker McKenzie
  • Adam Kempa – adwokat w dziale procesowym kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang
  • Filip Kijowski – radca prawny, senior associate w kancelarii Greenberg Traurig
  • Katarzyna Manteuffel – adwokat, associate w kancelarii Baker McKenzie
  • Michał Orzechowski – senior associate w kancelarii DLA Piper
  • Adam Puchalski – radca prawny, senior associate w kancelarii Greenberg Traurig
  • Paula Pul – partner zarządzająca w firmie prawniczej Lawmore wyspecjalizowanej w obsłudze startupów
  • Bartłomiej Sasin – adwokat, associate w kancelarii Tomasik Jaworski z Warszawy
  • Małgorzata Sas-Madej – adwokat  w kancelarii Chajec, DonSiemion & Żyto
  • Mateusz Stańczyk – adwokat, senior associate w kancelarii Sójka Maciak Mataczyński
  • Jarosław Szewczyk – adwokat w kancelarii RKKW – Kwaśnicki, Wróbel & Partnerzy z Warszawy
  • Paweł Szkudlarek – radca prawny w kancelarii SPS Tax & Law z Poznania
  • Marta Anna Techman – kierownik działu prawnego w firmie MediaMarktSaturn Polska
  • Anna Wasilewska – prawniczka z kancelarii DW Legal Duda Wasilewska w Warszawie
  • Olga Wiśniewska-Łukasiuk – radca prawny, senior associate w kancelarii Allen & Overy
  • Barbara Załęcka – radca prawny, rzecznik patentowy w firmie TVN S.A.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl