Norton Rose Fulbright i Baker McKenzie w przejęciu automatu do wysyłania esemesów

337

Kancelaria Norton Rose Fulbright doradzała wspólnikom polskiej spółki ComVision przy jej sprzedaży norweskiej firmie Link Mobility Group, której doradzały kancelarie Baker McKenzie i Aabø-Evensen & Co z Norwegii.

Obie firmy zajmują się tzw. masową wysyłką wiadomości SMS (Short Message System – krótkie wiadomości tekstowe wysyłane droga radiową za pośrednictwem telefonów komórkowych)

Pochodząca z Norwegii firma Link Mobility Group, działająca m.in. w Skandynawii i krajach bałtyckich, w październiku 2017 r. sfinalizowała zakup za 16 mln euro spółki ComVision z Gliwic od jej założycieli Marka Bardzińskiego i Grzegorza Łysiuka.

Firma ComVision działa od 2004 r. Zajmuje się tzw. komunikacją mobilną za pośrednictwem informatycznej platformy  SMSAPI do masowej wysyłki wiadomości SMS, MMS i VMS. Obsługuje ok. 6 tys. klientów z Polski i zagranicznych; są to agencje marketingowe, urzędy oraz firmy korzystające z komunikacji esemesowej ze swoimi klientami (m.in. Jeronimo Martins, ING Bank Śląski, Big Star, PGE, Answear, W. Kruk). Ma 40 proc. udziału w rynku tego rodzaju działalności. W 2016 r.   wysłała 540 mln esemesów.

Norweska inwestycja ma umocnić ComVision na pozycji lidera w Polsce oraz umożliwić jej rozwój poprzez dostęp do najnowszych technologii, a także wsparcie ekspansji na rynkach europejskich.

Link Mobility Group jest europejskim dostawcą usług mobilnych. Zajmuje się m.in. masową wysyłką esemesów. Siedziba firmy jest w Oslo, oddziały w 12 miastach w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Niemczech, Estonii i na Łotwie.

– Dołączenie do dynamicznie rozwijającej się grupy da nam możliwość połączenia sił i przyspieszenia tempa w osiągnięciu celu, jakim jest pozycja lidera komunikacji mobilnej w Europie – zakomunikował Wojciech Kaczmarek, prezes ComVision.

– To pierwsza nasza akwizycja w Polsce. Od teraz opracowane przez ComVision technologie będziemy oferować na innych rynkach europejskich. Posiadamy już szerokie portfolio rozwiązań komunikacyjnych, którymi planujemy dzielić się z ComVision i tym samym umocnić silną pozycję spółki w Polsce – stwierdził Arild Hustad, prezes Link Mobility Group.

Kancelaria Norton Rose Fulbright poinformowała, że prawnicy jej biura w Warszawie doradzali właścicielom ComVision przy jej sprzedaży, w tym w zakresie przygotowania i negocjowania umów transakcji.

Kancelaria Baker McKenzie potwierdziła “Rynkowi Prawniczemu”, iż doradzała w Polsce firmie Link Mobility Group przy zakupie spółki ComVision.

Ireneusz Walencik

 i.walencik@rynekprawniczy.pl