CMS i SKJ Szybkowski Kuźma Jeleń w budowie fabryki płyt wiórowych

361

Kancelarie CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang i SKJ Szybkowski Kuźma Jeleń podały, że obsługiwały austriacką firmę Egger przy uruchomieniu budowy fabryki płyt wiórowych w Biskupcu.

Jak poinformowała lokalna prasa warmińskomazurska, we wrześniu 2017 r. wydano prawomocne pozwolenie na budowę zakładu produkcji płyt wiórowych firmy Egger w Biskupcu, na terenie Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej. Firma ukończyła już prace przygotowawcze i rozpoczęła budowanie hal produkcyjnych. Fabryka powstaje na działce o powierzchni 84 hektarów. Jak mówił w prasie Waldemar Zawiślak, dyrektor sprzedaży w spółce Egger Polska, inwestycja wartości ok. 1 mld zł ma dać w regionie 400 bezpośrednich miejsc pracy i 600 pośrednich w firmach podwykonawczych. Budowa ma zakończyć się  na przełomie 2018 i 2019 roku.

Egger to austriacka firma rodzinna produkująca płyty drewnopochodne (OSB, DHF), m.in. dla przemysłu meblarskiego oraz panele podłogowe. Ma 18 fabryk w Austrii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Rosji, Turcji i Argentynie. Pierwszą założył twórca firmy Fritz Egger w 1961 r. w St. Johann w Tyrolu.

Kancelaria CMS poinformowała, iż doradzała firmie Egger przy procesie inwestycyjnym, m.in. w zakresie prawa budowlanego, prawa pracy i prawa korporacyjnego oraz w sprawach podatkowych związanych z prowadzeniem bezpośredniej inwestycji zagranicznej w Polsce.

Zespołem prawników doradzającym w dziedzinie prawa budowlanego kierowała Lidia Dziurzyńska-Leipert, partner stojąca na czele zespołów do spraw sektora budowlanego oraz obsługi klientów niemieckojęzycznych. Za doradztwo podatkowe odpowiadał Andrzej Pośniak, partner zarządzający praktyką podatkową, a za kwestie pracownicze – Katarzyna Dulewicz, partner zarządzająca praktyką prawa pracy w Polsce i w Europie ŚrodkowoWschodniej. W   zespole prawników byli m.in. Sandra Zach-Eustachiewicz  z praktyki nieruchomości i budownictwa, counsel Łukasz Dynysiuk i Piotr Nowicki z praktyki podatkowej, counsel Tomasz Sancewicz i Agnieszka Kałwa z zespołu prawa pracy

Kancelaria SKJ Szybkowski Kuźma Jeleń na swojej stronie internetowej podała, iż kompleksowo doradzała firmie Egger od początku przedsięwzięcia.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl