Specjalistka od prawa lotniczego w WKB Wierciński Kwieciński Baehr

1312

Jadwiga Stryczyńska jest od października 2017 r. w zespole kancelarii WKB Wierciński Kwieciński Baehr – podała ta firma prawnicza.

Dołączyła jako senior associate do zespołu obsługującego klientów sektora TSL (transport spedycja logistyka), w którym zajmować się będzie firmami lotniczymi oraz przedsiębiorstwami świadczącymi usługi na rzecz branży lotniczej.

Według informacji kancelarii, Jadwiga Stryczyńska jest ekspertem w zakresie prawa lotniczego i certyfikowanym audytorem systemów zarządzania jakością. Doradza cywilnym i wojskowym firmom z sektora lotniczego.

Wcześniej m.in. prowadziła własną firmę Aviation Legal Service, przez dwa lata pracowała jako audytor wewnętrzny w firmie Jet Story, polskiej linii lotniczej prywatnych odrzutowców i przez trzy lata jako specjalista w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Byłą także prawnikiem w indywidualnych kancelariach adwokackich.

Jest adwokatem od 2016 r., absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim (2011) oraz studiów licencjackich na Wydziale Lotnictwa i Obrony Powietrznej Akademii Obrony Narodowej (2010).

Rozumiemy jak ważna jest znajomość sektora, by móc świadczyć na najwyższym poziomie, kompleksowe i dopasowane do potrzeb klienta usługi prawne. Wiedza i doświadczenie Jadwigi Stryczyńskiej pozwoli kancelarii na dalszy rozwój i zapewnienie pełnej obsługi prawnej w sektorze lotniczym  – skomentował Jerzy Baehr, partner zarządzający kancelarii WKB.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl