Kancelaria Czabański & Gałuszyński doradzała przy refinansowaniu spółek Grupy Pamapol

502

Kancelaria Czabański & Gałuszyński była doradcą prawnym konsorcjum banków przy transakcji finansowania udzielonego spółkom z Grupy Pamapol w wysokości 100 milionów złotych. W skład konsorcjum banków weszły dwa banki – Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. (jako agent kredytu, agent zabezpieczeń i organizator kredytu) oraz Credit Agricole Bank Polska S.A. Celem udzielonego finansowania konsorcjalnego było refinansowanie zadłużenia spółek z Grupy Pamapol oraz finansowanie bieżącej działalności.

Zespół prawników kancelarii był odpowiedzialny za przygotowanie oraz negocjowanie kompleksowej dokumentacji finansowania, w tym umowy kredytów opartej na standardzie LMA oraz złożonego pakietu dokumentów zabezpieczeń. Prawnicy kancelarii doradzali również w kwestiach dotyczących capital markets.

Grupa Pamapol prowadzi działalność w branży przetwórstwa mięsnowarzywnego. Pamapol S.A. jest spółką dominującą w grupie kapitałowej i wiceliderem dań gotowych w Polsce. Oferta firmy obejmuje produkty w kategorii dań gotowych, a także konserw mięsnych, pasztetów, zup gotowych oraz warzyw konserwowych, sprzedawanych zarówno w kanale tradycyjnym za pośrednictwem hurtowni, jak i w dużych sieciach handlowych.

Zespołem kancelarii Czabański & Gałuszyński w kwestiach dotyczących finansowania kierował partner Piotr Gałuszyński, współpracujący przy projekcie z associates Agatą Brzózek, Karoliną Turko oraz Krzysztofem Szulc. Za kwestie związane z capital markets odpowiedzialny był partner Tomasz Siembida, współpracujący z associate Bartoszem Lewandowskim.

Materiał kancelarii Czabański & Gałuszyński