Prawnicy Eversheds Sutherland przyjdą do pracy ze swoimi psami (w Londynie)

652
Polo - prawniczy pies w kancelarii Eversheds Sutherland

Kancelaria Eversheds Sutherland przygotowuje całe piętro w swoim londyńskim biurze na przybycie psów. Firma prawnicza jeszcze w tym roku zamierza zainaugurować organizację dnia, w którym prawnicy będą mogli przyprowadzić do pracy swoich czworonożnych przyjaciół („bring your dog to work day”).

Kilka dni temu poinformował o tym internetowy portal branżowego pisma „The Lawyer”. Firma chce uruchomić tę inicjatywę na rzecz dobrego samopoczucia czworonogów i ich właścicieli-prawników we współpracy z treserami psów z hrabstwa Suffolk. Będą oni w biurze przez cały dzień, aby w razie potrzeby wspierać zarówno ludzi, jak i psy, a także doradzać tym pierwszym w sprawach chowu „najlepszych przyjaciół człowieka”.

Dzień odbędzie się na całym piętrze biura Eversheds w Londynie. Każdy pracownik na co dzień na nim pracujący, który z powodu alergii albo z innych względów, nie zechce tam wówczas przebywać, będzie mógł skorzystać z tzw. gorących biurek (hot-desk) w całym budynku.

Kluczową rolę w sprawie zorganizowania w biurze pierwszego dnia „przyjaznego dla zwierząt” (animal-friendly) odegrał Lee Ranson, współpartner zarządzający Eversheds Sutherland, właściciel dwóch psów. Ale pomysł na ten dzień był częściowo inspirowany przez Polo – psa Richarda Lamperta, partnera w praktyce nieruchomości, który regularnie w piątki przychodzi ze swoim panem do biura.

– Rozważaliśmy pomysł przez chwilę i po otrzymaniu ogólnie pozytywnych opinii na ten temat naprawdę się cieszę, że to zorganizujemy. Zdrowie i dobre samopoczucie naszych ludzi są dla nas kluczowe. Uważam, że będzie to zabawny i przyjemny dodatek do naszego zróżnicowanego programu inicjatyw na rzecz dobrego samopoczucia. Nie mogę się doczekać, aby gościć naszych psich przyjaciół w Eversheds Sutherland – powiedział Ranson dziennikarzowi „The Lawyer”.

Jeśli za pierwszym razem wszystko pójdzie dobrze, firma jest otwarta na to, aby takie dni organizować stale. Kontakt ze zwierzętami domowymi pomaga ludziom żyć w zdrowiu psychicznym, a ostatnio wiele firm prawniczych wykazuje świadomość potrzeby wspierania swoich pracowników w miejscu pracy poprzez różne inicjatywy. Na przykład  Hogan Lovells w zeszłym roku zorganizowała w biurach w Nowym Jorku i Waszyngtonie dyżury psychologów jako element firmowego programu „wellness„.

Eversheds Sutherland już siedem miesięcy działa jako firma powstała z połączenia brytyjskiej sieci Eversheds z założoną w Atlancie kancelarią Sutherland Asbill & Brennan. Po fuzji liczy ponad 530 partnerów i 2 tys. prawników w 61 biurach w 29 krajach.

Opracowanie: Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl