Uznany prawnik restrukturyzacyjny opuścił kancelarię Weil, Gotshal & Manges

1060

Artur Zawadowski od lipca 2017 r. nie jest już partnerem ani prawnikiem kancelarii Weil, Gotshal & Manges – ustalił „Rynek Prawniczy”.

(www.pl.linkedin.com)

Artur Zawadowski specjalizuje się w dziedzinach bankowości i finansów. Zajmuje się prawną obsługą restrukturyzacji i reorganizacji przedsiębiorstw, sprawami korporacyjnymi oraz doradztwem przy transakcjach finansowania strukturalnego oraz fuzji i przejęć. Pracował dla sektora telekomunikacyjnego, funduszy inwestycyjnych i firm zarządzających funduszami, dla spółek publicznych.

W kancelarii Weil, Gotshal & Manges przepracował prawie 18 lat, od 11,5 roku był w niej partnerem i kierował praktykami bankowości i finansów oraz restrukturyzacji w warszawskim biurze firmy. Wcześniej przez pięć lat pracował w kancelarii Hogan & Hartson.

Jest prawnikiem wymienianym w międzynarodowych rankingach, np. Chambers Europe w dziedzinie restrukturyzacji i prawa upadłościowego. Angażuje się w działalność pro bono.

Jest polskim radcą prawnym (od 1998 r.) i amerykańskim adwokatem stanu Nowy Jork (od 2003 r.), magistrem prawa Uniwersytetu Warszawskiego (1994).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl