Nowy prawnik i partnerski awans prawniczki w praktyce procesowej CMS

2565

Bartosz Miąskiewicz jest od czerwca 2017 r. prawnikiem praktyki sporów kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang – poinformowała ta firma prawnicza. Przeszedł z kancelarii Linklaters, podobnie jak miesiąc wcześniej Anna Cudna-Wagner, którą we wrześniu awansowano na partnera ze stanowiska counsela.

Bartosz Miąskiewicz specjalizuje się w prowadzeniu indywidualnych i grupowych postępowań sądowych z udziałem instytucji finansowych oraz dotyczących kontraktów handlowych. Reprezentował m.in. Bank Millennium w sprawie z pozwu grupowego jego klientów o zwrot pobranych przez bank wpłat na ubezpieczenie niskiego wkładu w związku z umowami kredytowymi.

Przed przejściem do CMS przez ponad cztery lata był prawnikiem kancelarii Linklaters, a przez prawie 2,5 roku pracował w kancelarii FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz.

Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2010).

Według informacji kancelarii CMS, Anna Cudna-Wagner jako partner w departamencie postępowań spornych odpowiada za spory gospodarcze i cywilne prowadzone przed sądami powszechnymi i trybunałami arbitrażowymi przez klientów z sektora bankowego. Jak informował „Rynek Prawniczy” reprezentowała banki w procesach z pozwów zbiorowych wytoczonych przez tzw. „frankowiczów” w związku z hipotecznymi kredytami mieszkaniowymi. Specjalizuje się także w postępowaniach sądowych z zakresu prawa konkurencji, koordynuje również tę dziedzinę praktyki spornej kancelarii, współpracując z zespołem prawa ochrony konkurencji.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl