Gabriel Olearnik szefem praktyki private equity w Kochański Zięba i Partnerzy

360

Do grona partnerów w Kochański Zięba i Partnerzy wraz z początkiem drugiego tygodnia września 2017 r. dołączył Gabriel Olearnik, który objął stanowisko szefa Praktyki Private Equity. Wzmocnienie sektora przejęć i fuzji spółek, jak również przedsięwzięć typu joint venture oraz praktyki nieruchomości, jest kolejnym z etapów w procesie realizacji strategii ciągłego rozwoju KZP.

Mecenas Olearnik ukończył University College London oraz King’s College London, po czym uzyskał uprawnienia do wykonywania zawodu prawnika w Anglii (solicitor). Ponadto przez wiele lat zdobywał praktykę zawodową w firmach prawniczych Clifford Chance oraz Mayer Brown w Londynie, był również sekretarzem generalnym Polish City Club w Londynie. Po powrocie do Polski karierę kontynuował w warszawskim biurze Dentons.

Jego ponad dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe obejmuje szeroki zakres zagadnień handlowych, organizacyjnych i finansowych związanych z pozyskiwaniem funduszy, przejęciami, przedsięwzięciami typu joint venture, transakcjami zbycia oraz zawieraniem umów, jak również transakcjami dotyczącymi nieruchomości.

W ciągu ostatnich trzech lat Gabriel Olearnik doradzał przy realizowanych w Europie Środkowej (w tym w Niemczech) transakcjach o łącznej wartości 6,25 mld euro. Doradzał także przy największej w Europie transakcji na rynku nieruchomości w 2016 roku.

– Dołączenie do zespołu KZP mecenasa Gabriela Olearnika to konsekwencja ciągłego rozwoju naszej firmy prawniczej. Ogromnie się z tego cieszę, gdyż Gabriel jest specjalistą w zakresie private equity, a zważywszy, że większość funduszy tego rodzaju oraz funduszy nieruchomościowych ma charakter międzynarodowy, możliwość skorzystania ze zdobytej przez Gabriela w Wielkiej Brytanii wiedzy na temat funduszy międzynarodowych oraz jego znajomości rynku polskiego umocni pozycję KZP jako idealnego doradcy tych funduszy przy transakcjach realizowanych w Polsce – komentuje mecenas Rafał Zięba, Partner Zarządzający w KZP.

Materiał kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy