Kochański Zięba i Partnerzy przyjęli prawnika na szefa praktyki private equity

989

Gabriel Olearnik od sierpnia 2017 r. kieruje praktyką private equity w kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy. Objął stanowisko partnera przechodząc z kancelarii Dentons, w której zajmował stanowisko counsela.

Gabriel Olearnik zajmuje się obsługą funduszy private equity, pozyskiwania przez nie kapitału inwestycyjnego, transakcji fuzji i przejęć, przedsięwzięć typu joint venture oraz sporów, w tym arbitrażowych.

Wcześniej przez ponad siedem lat pracował w kancelarii najpierw Salans, potem Dentons. W tym okresie był przez kilka lat oddelegowanym do Londynu głównym prawnikiem inwestującej w nieruchomości firmy Tristan Capital Partners. Ma uprawnienia angielskiego solicitora, toteż przedtem był także prawnikiem (associate) w londyńskich biurach kancelarii Mayer Brown (ponad dwa lata), Halliwells (przez rok) i Clifford Chance (dwa lata na stażu trainee solicitor).

Uzupełniające studia prawnicze  LLM ukończył w Londynie, w King’s College w 2010 r.

Jest również poetą, autorem zbioru wierszy „Amor De Lonh”.

Jak oświadczył Rafał Zięba, partner zarządzający w kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy, możliwość skorzystania z wiedzy na temat funduszy międzynarodowych zdobytej przez nowego partnera w Wielkiej Brytanii oraz z jego znajomości rynku polskiego umocni pozycję kancelarii jako doradcy tych funduszy przy transakcjach realizowanych w Polsce. Natomiast dzięki współpracy Gabriela Olearnika z partnerem Adamem Piwakowskim, który także ma uprawnienia solicitora, kancelaria będzie w stanie zaoferować polskim firmom lepszą pomoc prawną przy ich transakcjach zagranicznych.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl