Wolf Theiss doradzała BGK przy finansowaniu chorwackiej inwestycji OT Logistics

318
Port w Rijece (www.portauthority.hr)

Kancelaria Wolf Theiss doradzała Bankowi Gospodarstwa Krajowego przy finansowaniu OT Logistics w związku z ekspansją zagraniczną spółki na rynku w Chorwacji – nabyciem akcji Luka Rijeka.

Kredyt w kwocie 125 mln zł (30 mln euro) udzielony przez Bank Gospodarstwa Krajowego posłuży finansowaniu nabycia akcji Luka Rijeka d.d., operatora największego portu w Chorwacji. W ramach pierwszej transzy na nabycie 11,75 proc. akcji chorwackiej spółki przeznaczone zostanie 46,6 mln zł. Finansowanie ekspansji zagranicznej polskich firm to jedno ze strategicznych zadań BGK.

OT Logistics nabył te akcje 7 września 2017 r. w drodze transakcji pakietowej zawartej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Zagrzebiu po uprzednim wyborze oferty OT Logistics w przetargu zorganizowanym przez chorwacki rząd.

– Cieszymy się mogąc być uczestnikami tego pionierskiego w wielu aspektach projektu, który stanowi realizację flagowych zadań BGK wchodzącego w skład grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) – podkreślił Stefan Feliniak, radca prawny, który stał na czele zespołu Wolf Theiss doradzającego BGK.

Ron Given, partner współzarządzający warszawskiego biura Wolf Theiss, dodał: – Korzystając z wieloletniej obecności w regionie CEE/SEE, Wolf Theiss był w stanie zapewnić kompleksową obsługę prawną na rzecz banku w zakresie prawa polskiego i chorwackiego, aktywnie uczestnicząc w ustaleniu ostatecznej struktury finansowania.

Zespół Wolf Theiss doradzający BGK tworzyli, wraz ze Stefanem Feliniakiem, prawnicy: Dariusz Harbaty, Piotr Ziółkowski i Klaudia Dąbrowska z warszawskiego biura kancelarii oraz Luka Tadić-Čolić, Vedrana Iveković i Lucia Mocibob z biura w Zagrzebiu.

Materiał kancelarii Wolf Theiss