Greenberg Traurig rozszerza swoją czołową praktykę nieruchomości o jedenastu prawników

1570
J. Nowakowska-Zimoch

Była szefowa praktyki nieruchomości Hogan Lovells w Warszawie wraz z zespołem dołączyła do Greenberg Traurig.

Warszawskie biuro kancelarii Greenberg Traurig zwiększyło liczbę członków swojego zespołu nieruchomości o jedenastu nowych prawników. Wybitny ekspert Jolanta Nowakowska-Zimoch, dotychczasowa szefowa praktyki nieruchomości w warszawskim biurze Hogan Lovells, dołączyła do warszawskiego biura Greenberg Traurig na stanowisku partnera i szefowej praktyki nieruchomości.

Wraz z Jolantą Nowakowską-Zimoch dołączył jej wielokrotnie nagradzany zespół m.in. Agata Jurek-Zbrojska, która dołączyła na stanowisku partnera oraz Małgorzata Madej-Balcerowska i Justyna Szwech, które dołączyły jako partnerzy warszawskiego biura Greenberg Traurig, a także siedem prawniczek specjalizujących się w prawie nieruchomości.

Zespół nieruchomości Greenberg Traurig w Warszawie liczy obecnie ponad 40 prawników.

– Przez ostatnie dwa lata z wielkim zainteresowaniem obserwowałam rozwój praktyki nieruchomości Greenberg Traurig i wiem, że bycie członkiem tego zespołu będzie niezwykle ekscytującym doświadczeniem – powiedziała Jolanta Nowakowska-Zimoch.

Jolanta Nowakowska-Zimoch posiada ponad 30 lat doświadczenia w zakresie nieruchomości. Jej praktyka skupia się na transakcjach na rynku nieruchomości oraz finansowaniu projektów inwestycyjnych dotyczących nieruchomości. Jolanta Nowakowska-Zimoch uczestniczyła w kluczowych transakcjach, których przedmiotem były nieruchomości komercyjne, biurowe oraz logistyczne, a także w transakcjach transgranicznych. W swojej dotychczasowej praktyce uczestniczyła również w wielu postępowaniach arbitrażowych prowadzonych w Polsce.

– Od poprzedniej znaczącej rozbudowy zespołu nieruchomości, polegającej na dodaniu dwóch czołowych zespołów nieruchomości do biura w Warszawie w 2015 r., Greenberg Traurig stworzyła jedną z największych i najbardziej zróżnicowanych praktyk w regionie – powiedział Jarosław Grzesiak, Partner Zarządzający warszawskiego biura kancelarii.

– Dodanie nowego zespołu do naszej istniejącej już praktyki o uznanej renomie jest wspaniałą okazją dla nas i dla naszych klientów, którzy oczekują od nas dynamicznej obecności na rynku nieruchomości – dodał Senior Partner kancelarii Lejb Fogelman.

– Istnienie kancelarii Greenberg Traurig opiera się na naszym zaangażowaniu na rzecz strategicznego wzrostu, doskonałej obsłudze klienta, a także chęci pozytywnego wkładu w rozwój zawodów prawniczych i społeczności, w których działamy. Dołączenie do warszawskiego biura zespołu, który reprezentuje te same wartości, jest dla nas wielkim wyróżnieniem – powiedział Richard A. Rosenbaum, Executive Chairman kancelarii Greenberg Traurig.

Połączenie nowego zespołu z uznaną w Polsce praktyką nieruchomości Greenberg Traurig, stanowi istotny krok w rozwoju paneuropejskiej praktyki firmy, która obecnie składa się z około 170 prawników w biurach w Amsterdamie, Berlinie, Londynie, Warszawie, a także, za sprawą silnego aliansu strategicznego, w Mediolanie i Rzymie.

Prawnicy Greenberg Traurig specjalizujący się w prawie nieruchomości świadczą zróżnicowane usługi prawne dotyczące transakcji nabycia nieruchomości, inwestycji, budowy, zarządzania i wynajmu, finansowania, restrukturyzacji oraz sprzedaży wszystkich rodzajów aktywów dotyczących nieruchomości. Zespół wykorzystuje wiedzę i doświadczenie 400 prawników nieruchomościowych z całego świata, obsługujących klientów w Stanach Zjednoczonych, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej. Klientami zespołu są deweloperzy, kredytodawcy, inwestorzy, fundusze private equity, fundusze REIT oraz prywatni właściciele. Zespół ds. nieruchomości zajmuje się doradztwem w sprawach dotyczących szerokiego spektrum nieruchomości komercyjnych, rekreacyjnych i mieszkalnych, w tym również kwestii dotyczących kapitału własnego, długu i struktur hybrydowych.

Materiał kancelarii Greenberg Traurig