Jacek Michalski szefem praktyki fuzji i przejęć w Wolf Theiss

619

Wolf Theiss kontynuuje rozwój i wzmacnia praktykę prawa spółek oraz fuzji i przejęć nawiązując współpracę z Jackiem Michalskim i powołując go na stanowisko partnera i szefa tej praktyki w warszawskim biurze.

Jacek Michalski posiada ponad 28 lat doświadczenia w doradzaniu klientom, które zdobył prowadząc wiele strategicznych transakcji w Polsce, w regionie Europy ŚrodkowoWschodniej, a także w Afryce. Specjalizuje się w sprawach z zakresu M&A, rynków kapitałowych, corporate governance oraz kwestiach regulacyjnych sektora finansowego. Doradzał również przy tworzeniu banków, przejęciach istniejących banków oraz fuzjach dużych krajowych banków z bankami o międzynarodowym zasięgu. Od wielu lat jest wyróżniany przez najważniejsze międzynarodowe rankingi jako jeden z wiodących prawników korporacyjnych w Polsce. Przed przystąpieniem do Wolf Theiss był partnerem w kancelarii Allen & Overy.

– Z niecierpliwością czekałem na dołączenie do zespołu praktyki prawa spółek, fuzji i przejęć Wolf Theiss, która przez ostatnie lata świetnie się rozwinęła pod kierownictwem tak znakomitych prawników jak Dariusz Harbaty oraz Joanna Wajdzik. Dzięki współpracy nasz zespół będzie mieć rzeczywisty wpływ na rozszerzenie grona naszych klientów i na cały regionalny rynek powiedział Jacek Michalski.

Ron Given, partner współzarządzający warszawskiego biura Wolf Theiss, dodał: – Dołączenie Jacka Michalskiego do naszej firmy to część strategii dalszego wzmacniania wiodącej praktyki prawa spółek oraz prywatnych i publicznych fuzji i przejęć w regionie CEE/SEE. Nie mam wątpliwości, że Jacek jak zawsze z wielkim zaangażowaniem, kreatywnością i przy zachowaniu najwyższych standardów zawodowych będzie reprezentował zarządy spółek i inwestorów. Jacek wraz z całym naszym obecnym zespołem ma ambitne plany do zrealizowania w warszawskim biurze Wolf Theiss, które są już wdrażane przez nasz obecny zespół prawników korporacyjnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż Jacek zdecydował się współpracować właśnie z nami.

Materiał kancelarii Wolf Theiss