Przemysław Kozdój kieruje działem bankowości i finansów w Wolf Theiss

363

Przemysław Kozdój dołączył do warszawskiego zespołu kancelarii Wolf Theiss jako partner oraz szef działu bankowości i finansów w Polsce.

Radca prawny Przemysław Kozdój od niemal 20 lat doradza krajowym i zagranicznym bankom i inwestorom w szerokim zakresie transakcji finansowych oraz w kwestiach regulacyjnych. Uczestniczył w licznych finansowaniach najbardziej prestiżowych centrów handlowych, budynków biurowych, centrów logistycznych oraz hoteli w Polsce i Rosji. Doświadczenie mecenasa Kozdoja obejmuje również restrukturyzację finansową jednej z największych polskich spółek (działającej również w wielu zagranicznych jurysdykcjach) oraz doradzanie w rozmaitych aspektach finansowych transakcji akwizycyjnych oraz rynków kapitałowych.

Praktykę bankowości i finansów zasili wkrótce również radca prawny Michał Kulig, który pełnił będzie funkcję senior associate. Mecenas Kulig doradza i reprezentuje klientów w szerokim spektrum spraw dotyczących finansowania oraz bankowości, zwłaszcza dotyczących finansowania nieruchomości, a także finansowania akwizycji oraz restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw.

– Wiążę wiele nadziei z moją nową rolą i szansami, jakie ze sobą niesie – powiedział Przemysław Kozdój – Nasi klienci będą mogli skorzystać ze znakomitych, prawdziwie światowej klasy usług prawnych, z których Wolf Theiss słynie w wielu krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Jestem pewien, że ten poziom doskonałości usług będzie również znakiem rozpoznawczym naszego polskiego działu bankowości i finansów. Przyjazna atmosfera w Wolf Theiss zachęca do wymiany wiedzy, doświadczeń i pomysłów. W Polsce i w każdej z jurysdykcji, w której działa kancelaria, jej prawnicy wsłuchują się w potrzeby klientów, by jak najlepiej spełniać ich oczekiwania i móc wdrażać innowacyjne rozwiązania.

– Jestem przekonany, że doświadczenie mecenasa Kozdoja i moje pomoże jeszcze lepiej rozwinąć pozycję rynkową praktyki bankowości i finansów kancelarii Wolf Theiss w Polsce, a nasz rozbudowany zespół będzie nadal doskonale doradzał i wspierał naszych klientów z kraju i zagranicy. Jestem pod dużym wrażeniem kultury korporacyjnej kancelarii Wolf Theiss, zwłaszcza jej dążenia do wzrostu poprzez wspieranie indywidualnego rozwoju i awansu wszystkich jej prawników i pracowników dodał Michał Kulig.

Ron Given, partner współzarządzający warszawskiego biura Wolf Theiss, powiedział: – Przemysław Kozdój i Michał Kulig są bardzo istotni dla dalszego rozwoju i sukcesu warszawskiego biura Wolf Theiss. Obaj skupiają się na spełnianiu oczekiwań klientów i na dążeniu do perfekcji, co leży u podstaw wartości Wolf Theiss i co znakomicie wdraża nasz obecny zespół bankowości i finansów, tworzony przez Stefana Feliniaka i Piotra Ziółkowskiego. Stefan oraz Piotr włożyli wiele pracy aby przyciągnąć do nas nowych członków zespołu. Jestem pewien, że pod kierunkiem Przemka nasz rozbudowany zespół, będzie świadczył usługi prawne na absolutnie najwyższym poziomie.

Materiał kancelarii Wolf Theiss