WKB Wierciński Kwieciński Baehr w sprzedaży syropów, soków i konfitur

182

Kancelaria WKB Wierciński Kwieciński Baehr doradzała spółce Doxa Capital przy sprzedaży polskiej firmy Premium Rosa czeskiej firmie Kofola produkującej napoje bezalkoholowe.

O transakcji poinformowano w lipcu 2017 r. nie ujawniając jej wartości.

Sprzedana firma ma dwie marki – Premium Rosa i Nasze Domowe. Pierwsza to przede wszystkim 100-procentowe naturalne soki wyciskane z owoców i roślin, wysokowitaminowe wyciągi roślinne, syropy i soki owocowe o działaniu prozdrowotnym. Nasze Domowe to syropy, konfitury i dodatki warzywne wytwarzane wedle tradycyjnych receptur, bez dodatkowych barwników, aromatów ani sztucznych konserwantów.

Firma Kofola ČeskoSlovensko jest jednym z największych producentów napojów bezalkoholowych w Europie Środkowej. Ma siedem zakładów produkcyjnych w pięciu krajach europejskich. Zatrudnia ponad 2 tys. osób (bez fabryki w Rosji). W Polsce jest właścicielem firmy Hoop, producenta m.in. napojów Jupik i Hoop, wody Arctic i soków Paola. W 2016 r. kupiła  fabrykę wody mineralnej Studenac w Chorwacji.

– Cieszymy się, że nowym właścicielem staje się właśnie Kofola, ponieważ jest to firma, która ceni sobie szacunek i partnerstwo w biznesie, respektuje tradycje podmiotów, którymi zarządza i potrafi je rozwijać – stwierdził biznesmen Tomasz Towpik, jeden z dwóch, obok Grzegorza Antoniego Króla, wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Doxa Capital, do której należała firma Premium Rosa.

– Jesteśmy przekonani, że akwizycja jest dla naszej firmy wyjątkową szansą na rozbudowanie oferty, nie tylko na polskim rynku, o doskonałe, naturalne produkty, wyróżniające się bardzo wysoką jakością – skomentował Jiří Vlasák z zarządu Kofoli.

Spółce Doxa Capital doradzali prawnicy z zespołu fuzji i przejęć kancelarii WKB Wierciński  Kwieciński Baehr, którzy świadczyli obsługę podczas negocjacji i zamknięcia umowy sprzedaży udziałów. Kluczowymi członkami zespołu były senior partner Agnieszka Wiercińska-Krużewska i senior associate Magdalena Piszewska.

Ireneusz Walencik

 i.walencik@rynekprawniczy.pl