Greenberg Traurig i Dentons w publicznej ofercie windykacyjnych akcji

636

Kancelaria Greenberg Traurig poinformowała, że doradzała firmie windykacyjnej GetBack oraz jej akcjonariuszowi przy pierwszej ofercie publicznej akcji i wprowadzeniu ich na giełdę. Kancelaria Dentons podała, iż doradzała menedżerom tej oferty.

Firma GetBack z branży zarządzania i dochodzenia wierzytelności powstała w lutym 2012 r. Od marca 2014 r. działa także w Rumunii. W 2016 r. konsorcjum funduszy private equity na czele z Abris Capital Partner kupiło ją za 825 mln zł od biznesmena Leszka Czarneckiego.

Spółka GetBack zadebiutowała 17 lipca 2017 r. na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wartość oferty wyniosła 740 mln zł był to drugi pod względem wielkości debiut w ostatnich czterech latach. GetBack przydzieliła w ramach oferty publicznej 40 mln akcji – po połowie: istniejących należących do kontrolowanej przez konsorcjum funduszy spółki DNLD Holdings i nowej emisji, wszystkie w cenie 18,50 zł.

Pozyskany kapitał  o wartości 370 mln zł ma być przeznaczony m.in. na nabycie kolejnych portfeli wierzytelności.

– Debiut na GPW to bez wątpienia krok milowy w naszym rozwoju. Duże zainteresowanie inwestorów ofertą świadczy w moim przekonaniu o pozytywnym odbiorze długoterminowych planów firmy. Celem GetBack jest ich jak najszybsza i efektywna realizacja, co ma być związane z dostarczaniem wartości dla wszystkich akcjonariuszy, w tym nowych, którzy nam zaufali oświadczył Konrad Kąkolewski, prezes zarządu GetBack.

Usługi doradztwa prawnego w zakresie prawa polskiego, angielskiego oraz amerykańskiego na rzecz spółki oraz akcjonariusza sprzedającego akcje w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem pierwszej oferty publicznej świadczyła kancelaria Greenberg Traurig – prawnicy: Jarosław Grzesiak partner zarządzający biura w Warszawie, Paweł Piotrowski partner oraz Tomasz Szekalski i Agata Wiśniewska – associates.

Obsługę prawną menedżerów oferty (Haitong Bank, mBank, Pekao Investment Banking, Wood&Co, Raiffeisen Centrobank, Mercurius, Trigon, Vestor) wykonywała kancelaria Dentons. Jej doradztwo objęło m.in. badanie due diligence, opracowanie prospektu emisyjnego, przygotowanie i negocjowanie umowy plasowania akcji oraz pozostałych dokumentów transakcyjnych.

Przy transakcji doradzali członkowie zespołu rynków kapitałowych w warszawskim biurze Dentons: Jakub Celiński partner, Piotr Kowalik i Ryszard Manteuffel senior associates, Inga Dulska counsel oraz Magdalena Chałas associate.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl