Znany prawnik z Wierzbowski Eversheds Sutherland kończy karierę zawodową

1899

Henryk Romańczuk, partner i wspólnik w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland, odchodzi jesienią 2017 r. na emeryturę – poinformowała ta firma prawnicza. Jego następcą na stanowisku szefa praktyki litygacyjnej został  Stanisław Żemojtel, którego właśnie awansowano ze starszego prawnika na partnera.

 (www.eversheds-sutherland.com)
(www.eversheds-sutherland.com)

Henryk Romańczuk jest adwokatem z ogromnym, długoletnim doświadczeniem zawodowym. Jak podaje kancelaria na swojej stronie internetowej, specjalizował się w prowadzeniu procesów sądowych, w tym gospodarczych, przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, a także postępowań administracyjnych przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów i spraw przez Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Doradzał także w dziedzinie prawa nieruchomości oraz przy prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych z sektorów telekomunikacji i energetyki, a także z branży spożywczej, opracowując analizy prawne, sporządzając prospekty dotyczące emisji akcji i negocjując umowy sprzedaży.

Jest prawnikiem rankingowym, był rekomendowany  przez polskie („Rzeczpospolita”) i międzynarodowe zestawienia (Chambers Global) w kategoriach „spory sądowe” oraz  „nieruchomości i prawo budowlane”.

 Stanisław Żemojtel pracuje w Wierzbowski Eversheds Sutherland od ponad 11 lat. Specjalizuje się w postępowaniach sądowych, administracyjnych i arbitrażowych. Reprezentował strony sporów związanych z inwestycjami infrastrukturalnymi, a także postępowań przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Był zaangażowany w większość spraw, które dotychczas prowadził jego poprzednik. Jak oświadczył Krzysztof Wierzbowski, partner zarządzający kancelarii, daje to gwarancję, że sprawy klientów przejdą płynnie w „zaufane ręce”.

W 2008 r. ukończył aplikację sądową, następnie wpisał się na listę adwokatów. Jest absolwentem studiów prawniczych  na Uniwersytecie Gdańskim (2005).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl