White & Case i Kycia Legal w finansowaniu kampusu biurowego

319
(www.theparkwarsaw.pl)

Kancelaria White & Case doradzała konsorcjum banków przy transakcji finansowania kampusu biurowego The Park Warsaw w warszawskiej dzielnicy Włochy. To inwestycja firmy deweloperskiej White Star Real Estate Group, której doradcą przy pozyskaniu finansowania była Kancelaria Prawna Kycia.

Zespół biurowców Park Warszawa (The Park Warsaw) zyskał w czerwcu 2017 r. finansowanie w kwocie 105 mln euro, którego udzieliło mu konsorcjum trzech banków Berlin Hyp, Landesbank HessenThuringen Girozentrale (Helaba) i Erste Group. Jak poinformował portal Eurobuild CEE, jest to długoterminowa pożyczka na nowo ukończone budynki nr 1 4 wchodzące w skład kampusu oraz na sfinansowanie budynków numer 5 i 6, które są w obecnie w budowie.

The Park Warsaw to kampus biurowy składający się z 10 budynków klasy A o łącznej powierzchni 110 tys. mkw.  Oprócz przestrzeni biurowej zaprojektowano tu powierzchnie handlowe, restauracje, kawiarnie, miejsca do uprawiania sportów i do odpoczynku.

Właściciel parku podpisał już umowy z 45 najemcami. Są wśród nich takie firmy jak: Carlsberg, Velux, IBM Polska, British American Tobacco, Akzo Nobel, Goodyear.

White Star Real Estate to międzynarodowa firma deweloperska, która ma na koncie ponad 50 inwestycji w Europie, głównie prestiżowe budynki biurowe, ale również magazyny, centra handlowe oraz osiedla domów jednorodzinnych i wielomieszkaniowych. Zajmuje się także zarządzaniem nieruchomościami. Jest częścią firmy inwestycyjnej i private equity White Star Group działającej głównie w Europie ŚrodkowoWschodniej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z finansowego zabezpieczenia dla The Park Warsaw. Długoterminowe partnerstwo z konsorcjum składającym się z tak renomowanych banków daje nam mocne podstawy do dalszych sukcesów naszego flagowego projektu w Warszawie. Wraz z zakończeniem budowy budynków 5 i 6 zamkniemy prace przy centralnym placu Parku Warszawa. Będziemy też wprowadzać dodatkowe udogodnienia, żeby zwiększyć komfort naszych najemców. To na pewno przyspieszy wynajem powierzchni projektu – oświadczył Bartek Prytuła, wspólnik i dyrektor działu rozwoju i wynajmu powierzchni biurowych w White Star Real Estate.

– Cieszymy się, że możemy kontynuować udaną współpracę przy realizacji kompleksu The Park Warsaw. Jesteśmy przekonani, że nowe finansowanie dodatkowo przyspieszy rozwój tego naprawdę unikalnego biurowego konceptu – skomentował Robert Sztemberg, dyrektor polskiego przedstawicielstwa banku Berlin Hyp.

Firmie White Star Real Estate doradzały przy transakcji Kancelaria Prawna Kycia (Kycia Legal) oraz firma Colliers International.

Konsorcjum banków doradzała kancelaria White & Case prawnicy Tomasz Ostrowski partner, Michał Matera partner lokalny i associates Katarzyna Czwartosz i Sylwia Opiatowska.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl