Dentons z brytyjską nagrodą dla najlepszej międzynarodowej firmy prawniczej

259
(www.thelawyer.com)

Kancelaria Dentons otrzymała nagrodę brytyjskiego branżowego czasopisma „The Lawyer” dla Międzynarodowej Firmy Prawniczej Roku.

„The Lawyer Awards” to nagrody dla kancelarii i zespołów prawników firmowych z Wielkiej Brytanii przyznawane  corocznie w 25 kategoriach przez jury złożone z profesjonalistów z branży. To nagrody krajowe, a jedynym wyjątkiem jest kategoria „International Law Firm of the Year”, w której w tym roku zwyciężyła globalna firma Dentons. Drugie miejsce zajęła amerykańska kancelaria Cooley, a trzecie przypadło kancelarii Uria Menendez z Hiszpanii.

Ceremonia wręczenia „The Lawyer Awards” odbyła się w Londynie 27 czerwca 2017 r.

Jak informuje Dentons, kancelaria została uhonorowana „za nieustającą, globalną ekspansję. W ostatnich dwunastu  miesiącach szyld Dentons pojawił się w Australii, Kolumbii, Meksyku, Kostaryce, Gwatemali, Panamie i Holandii. Wpływ na przyznanie wyróżnienia miały też innowacyjne rozwiązania w postaci serwisów Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network, a także sukcesy w obsłudze klientów we wszystkich regionach”.

Krótka kronika nieustannej ekspansji

W ostatnich dniach, w czerwcu 2017 r., Dentons, największa i najszybciej rosnąca firma prawnicza na świecie, poinformowała, iż rozbudowała działające od 2000 r. biuro w Uzbekistanie w Taszkencie, po wchłonięciu lokalnej firmy Avent Advokat z dziesięcioma prawnikami. W Azji Środkowej firma ma już biura w Ałmaty i Astanie (Kazachstan), Baku (Azerbejdżan), Ułan Bator (Mongolia) i Aszchabadzie (Turkmenistan).

Niedawno temu w maju Dentons wkroczyła do Gruzji przejmując zespół 11 prawników dotychczasowego biura firmy DLA Piper w Tbilisi.

Także w maju Dentons weszła do Myanmaru (dawniej Birma), dodając do swoich zasobów siedmioosobowy zespół lokalnej kancelarii Livingstons Legal w stolicy kraju, Rangunie. W tym samym miesiącu otworzyła biuro w Peru po połączeniu z firmą Gallo Barrios Pickmann z Limy, jednocześnie nawiązując sojusz z brazylijską kancelarią Vella Pugliese Buosi Guidoni z São Paulo. Wcześniej w lutym 2017 r. rozpoczęła  działalność kancelaria Dentons Muñoz w Kostaryce.

W tym samym miesiącu Dentons uruchomiła biuro w Monterrey w Meksyku, które powstało z połączenia lokalnej kancelarii  Canales Zambrano y Asociados z kancelarią Dentons López Velarde, która wcześniej, w 2016 r., otworzyła się w stolicy tego kraju. Po połączeniu w tym samym roku z kancelarią Cardenas & Cardenas Dentons zadomowiła się w Kolumbii. To wszystko jest częścią strategii szybkiego rozwoju tej sieci w Ameryce Łacińskiej.

Również w maju Dentons zaanonsowała swoją afiliację na Hawajach – nawiązała partnerstwo z kancelarią Alston Hunt Floyd & Ing z Honolulu.

W kwietniu 2017 r. Dentons rozpoczęła działalność w Holandii. Stało się to po wchłonięciu liczącej 70 prawników kancelarii Boekel de Nerée z Amsterdamu.
W grudniu 2016 r. Dentons zainaugurowała świadczenie obsługi prawnej w Australii i Papui Nowej Gwinei ogłaszając sformalizowanie połączenia z funkcjonującymi od niemal stu lat biurami kancelarii Gadens.

We wrześniu 2016 r. Dentons nawiązała współpracę z irańską kancelarią Arman Pirouzan Parvine Legal Institute z siedzibą w Teheranie.

W lipcu 2016 r. Dentons kontynuowała ekspansję we Włoszech, otwierając nowe biuro w Rzymie, drugie tym kraju po Mediolanie.

W tym samym miesiącu tego samego roku Dentons uruchomiła biuro w Monachium, gdzie pracuje prawie 20 prawników. To trzecie, po Berlinie i Frankfurcie, biuro firmy w Niemczech.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl