Linklaters w zakupie centrum handlowego na Kujawach

272

Kancelaria Linklaters była doradcą funduszu Newbridge przy nabyciu centrum handlowego Focus Park we Włocławku od prywatnego inwestora z Luksemburga – dowiedział się „Rynek Prawniczy”.

O transakcji poinformowano pod koniec czerwca 2017 r.

Centrum handlowe Focus Park działa od listopada 2011 r. Ma 6,2 tys. powierzchni wynajętej przez dziewięć sklepów m.in. Media Expert, Rossmann, CCC, Deichmann, KiK i Pepco.

To druga w tym roku – po zakupie Parku Handlowego w Namysłowie – transakcja Newbridge w Polsce.

Newbridge to firma inwestycyjna utworzona w 2015 r. w Polsce przez Somerston Group i kadrę zarządzającą. Jej działalność opiera się na zakupie i budowie regionalnych centrów i parków handlowych.

Somerston to rodzinny dom inwestycyjny z siedzibą na brytyjskiej wyspie Jersey, skoncentrowany na biznesie w nieruchomościach i przemyśle budowlanym. Firmę założono w połowie XIX wieku, zajmowała się wówczas spedycją morską.

Według Rory Mephama, dyrektora zarządzającego w Newbridge, zakup „doskonale wpisuje się w strategię” firmy „polegającą na nabywaniu dobrze usytuowanych obiektów handlowych, wynajętych wysokiej klasy najemcom, dających jednocześnie możliwość uzyskania wartości dodanej w dłuższym okresie”.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl