Partnerski awans prawnika od nieruchomości z Polski w Baker McKenzie

519

Mateusz Grabiec z warszawskiego biura kancelarii Baker McKenzie jest jedynym prawnikiem z Polski, który został awansowany na partnera firmy w tegorocznej promocji.

O nominacjach poinformowano 28 czerwca 2017 r. Najnowsza tura awansów partnerskich w globalnej sieci Baker McKenzie objęła 49 prawników i 31 prawniczek z 42 biur, w tym pięcioro z praktyki nieruchomości (real estate). Jak podaje firma, dzięki awansom i akwizycjom, grono jej partnerów wzrosło w 2017 r. o 139 osób i liczy obecnie na całym świecie prawie 1600 osób, w tym ponad 400 kobiet.

– Cieszę się, że mogę powitać te wspaniałe indywidualności w gronie partnerskim. Jestem zadowolony, że mamy dobrą proporcję kobiet wchodzących do partnerstwa, co odzwierciedla nasze zaangażowanie się w dążenie do różnorodności w firmie skomentował awanse Paul Rawlinson, globalny szef Baker McKenzie.

Mateusz Grabiec awansował ze stanowiska counsel. Praktykuje w grupie nieruchomości i inwestycji budowlanych warszawskiego biura kancelarii. Doradza inwestorom w transakcjach na rynku nieruchomości, w tym w pozyskiwaniu  terenów pod budowę, a także przy budowie, rozbudowie i komercjalizacji inwestycji biurowych i handlowych. Pracuje także dla stron przy umowach najmu, zwłaszcza powierzchni biurowej. Obsługuje oferentów przy procedurach udzielania zamówień publicznych.

W kancelarii pracuje prawie 10 lat. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2002). Na tej samej uczelni obronił doktorat. Od 2007 r. jest adwokatem.

Emilia Waszkiewicz

Kancelaria poinformowała również o awansie Emilii Waszkiewicz na stanowisko counsela.

Emilia Waszkiewicz również jest członkiem grupy nieruchomości i inwestycji budowlanych. Specjalizuje się w doradztwie przy transakcjach dotyczących nieruchomości. Reprezentuje strony postępowań administracyjnych i cywilnych dotyczących nieruchomości i inwestycji budowlanych.

W Baker McKenzie pracuje ponad 10 lat.

Jest adwokatem od 2007 r., absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2002).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl