Greenberg Traurig i Weil w megainwestycji w ogłoszenia o pracy

557

Jak dowiedział się „Rynek Prawniczy”, kancelaria Weil, Gotshal & Manges doradzała amerykańskiej firmie TCV przy zawarciu umowy inwestycyjnej z Grupą Pracuj, której doradcą była kancelaria Greenberg Traurig.

Firma inwestycyjna TCV (Technology Crossover Ventures) i właściciele Grupy Pracuj podpisali 28 czerwca 2017 r. umowę inwestycyjną, na mocy której inwestor obejmie mniejszościowy pakiet udziałów i wesprze rozwój grupy. Dotychczasowi akcjonariusze firmy zachowają nad nią kontrolę. Według nieoficjalnych informacji fundusz przejął 30 proc. udziałów, za które zapłacił ok. 1,5 mld zł, co czyniłoby tę transakcję jedną z większych na polskim rynku kapitałowym w 2017 r.

Grupa Pracuj to firma rekrutacyjna, głównie pośrednicząca w zatrudnianiu pracowników przez Internet. Prowadzi serwis ogłoszeniowy Pracuj.pl. (w 2016 r. opublikowano w nim 486 146 ofert pracy), a oprócz niego system informatyczny eRecruiter i platformę Emplo wspierające rekrutację oraz serwis ogłoszeń na Ukrainie Rabota.ua.

Szukaliśmy inwestora, który przede wszystkim wniesie do spółki inspirację i wiedzę. TCV doskonale pasuje do tych założeń – inwestuje długoterminowo w spółki technologiczne takie jak nasza, budując trwałe partnerstwa – oświadczył Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy Pracuj.

TCV to fundusz venture capital, który od 1995 r. finansuje kapitałowo prywatne i publiczne firmy technologiczne w Stanach Zjednoczonych, Europie i na świecie. Zainwestował dotychczas ponad 9 mld dolarów, m.in. w tak znane firmy jak  Facebook, Netflix, Spotify. Główną siedzibę ma w Dolinie Krzemowej w Kalifornii.

To pierwsza inwestycja firmy w Polsce. W wyniku umowy do rady nadzorczej Grupy Pracuj dołączą partnerzy w TCV John Doran i David Yuan. Według Johna Dorana, Grupa Pracuj to doskonały przykład celu inwestycyjnego, jakich szuka TCV.

Doradcami finansowymi Grupy Pracuj w procesie pozyskania inwestora były firmy Trigon i GCA Altium.

Doradcą prawnym  była kancelaria Greenberg Traurig, która świadczyła pełną obsługę, obejmującą m.in. przygotowanie procesu badania prawnego due diligence oraz negocjacje dokumentacji transakcji.

Przy transakcji pracowali partner lokalny Daniel Kaczorowski, senior associate Anna Cienkus, associates Paulina Kimla-Kaczorowska, Maja Gawrysiuk i Anna Chrabota.

Doradcą prawnym TCV była kancelaria Weil, Gotshal & Manges.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl