Grupa prawników odeszła z dużej wielkopolskiej kancelarii

731

Z początkiem 2017 r. kancelaria  Piszcz, Norek i Wspólnicy zmieniła nazwę na Piszcz i Wspólnicy. Z końcem 2016 r. odszedł od niej Hubert Norek z czwórką wspólników i współpracowników, którzy na początku 2017 r. utworzyli kancelarię Norek i Wspólnicy

Kancelaria Piszcz i Wspólnicy, której wspólnikami zarządzającymi są Marcin Piszcz i Piotr Liberski, działa na rynku od 1999 r. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej dużych i średnich podmiotów gospodarczych, jak również organów administracji rządowej i samorządowej. Oprócz siedziby w Poznaniu kancelaria ma dwa oddziały – w Warszawie i we Wrocławiu. Jak wynika z jej strony internetowej, liczy dziś 25 prawników.

Poniżej przedstawiamy wypowiedź jej wspólnika zarządzającego, radcy prawnego Marcina Piszcza, dla „Rynku Prawniczego”, w której wyjaśnia on sytuację kancelarii po zmianach:

marcin-piszcz

– Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy potwierdza, że z dniem 31 grudnia 2016 r. odszedł z kancelarii Hubert Norek wraz z czworgiem prawników. Będąc 18 lat na rynku doskonale wiemy, że odejścia prawników wkalkulowane są w działalność każdej kancelarii. Dlatego postawiliśmy na wnikliwe planowanie reorganizacji firmy. Dzięki temu nasi klienci nie odczuli znacząco zmian, a stan osobowy kancelarii nie uległ istotnej zmianie (zespół liczy ponad 40 osób). Ponadto już dzisiaj zauważalny jest wzrost przychodów w tym roku w porównaniu do adekwatnego okresu w ubiegłym.

Kancelaria pozostaje na rynku nieprzerwanie od 1999 roku i posiada na nim ugruntowaną, mocną pozycję. Jednak nie ustajemy w ciągłym rozwoju. Z tego powodu największą zauważalną zmianą dla naszych klientów oraz obserwatorów jest rebranding, wynikający z powrotu do nazwy sprzed ośmiu lat, jak i z potrzeby dostosowania identyfikacji wizualnej kancelarii do współczesnych wytycznych.

Co do planów kancelarii, to stawiamy na dalszy rozwój naszych trzech głównych specjalizacji, czyli fuzji i przejęć, nieruchomości oraz energetyki, ale także chcemy dalej inwestować zasoby w nasze niszowe specjalizacje, w szczególności publiczny transport zbiorowy, przetwarzanie danych osobowych oraz wprowadzanie wyrobów do obrotu.

Logo_Norek i Wspólnicy

Kancelarię Norek i Wspólnicy tworzą obecnie, oprócz Huberta Norka, radcowie prawni: Michał Wojciechowski, Przemysław Musioł, Agata Pawlak-Jaszczak i Jacek Łubecki. Jak wynika z komunikatu prasowego kancelarii, specjalizuje się ona w prawie handlowym, prawie spółek i nieruchomości.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl