K&L Gates pozyskała mocną partnerską figurę w specjalizacji korporacyjnej

1798

Michał Pawłowski jest od maja 2017 r. prawnikiem i partnerem w kancelarii K&L Gates w Warszawie. Przeszedł z kancelarii CMS, w której również był partnerem.

Michał Pawłowski zasilił praktykę prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć kancelarii. Specjalizuje się w obsłudze transakcji na rynkach kapitałowych, w prawie handlowym i papierów wartościowych. Doradza przy fuzjach i przejęciach, transakcjach private equity, pierwotnych i wtórnych ofertach publicznych akcji, programach emisji obligacji, wycofywaniu spółek z obrotu giełdowego. Zajmuje się także doradztwem w dziedzinach regulacji finansowych i ładu korporacyjnego.

Wcześniej przez rok i osiem miesięcy był partnerem w kancelarii CMS (od maja 2016 r. equity partnerem), kierując praktyką  rynków kapitałowych. Przedtem przez ponad 5,5 roku pracował w DLA Piper, gdzie koordynował zespół rynków kapitałowych w ramach praktyki korporacyjnej oraz przez 2,5 roku jako associate w zespole rynków kapitałowych White & Case.

Jest prawnikiem rankingowym wymienianym w zestawieniach Chambers & Partners, The Legal 500, IFLR 1000.

Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2007) i studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (2007) oraz doktorem nauk prawnych Akademii Leona Koźmińskiego (2012).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl