Clifford Chance kancelarią roku 2017 w Polsce według IFLR

706

Warszawskie biuro kancelarii Clifford Chance jest tegorocznym laureatem nagrody IFLR Europe Award z Polski za działalność w roku 2016 – dowiedział się „Rynek Prawniczy”. Powtórzyło tym samym sukces z roku poprzedniego.

iflr

Renomowany magazyn „International Financial Law Review” poświęcony tematyce prawa finansowego od 18 lat przyznaje te nagrody firmom prawniczym wyróżniającym się w swoich krajach największą innowacyjnością w prowadzeniu transakcji finansowych i korporacyjnych. Wydawcą „IFLR” jest grupa Legal Media należącą do Euromoney, jednej z największych firm w branży informacji biznesowych na świecie.

„IFLR” nagradza również transakcje. W tegorocznej edycji nagród zauważono trzy deale z 2016 r. z polskim akcentem.

Wśród transakcji nominowanych do nagrody w kategorii „Fuzje i przejęcia” („M&A”) znalazła się fuzja dwóch potentatów z branży aluminiowych puszek do napojów amerykańskiej Ball Corporation i angielskiej Rexam. Wśród 14 kancelarii obsługujących tę transakcję  „IFLR” wymienia kancelarię WKB Wierciński Kwieciński Baehr, która doradzała Ball Corporation przy polskich aspektach. Ostatecznie jednak nagroda przypadła megatransakcji przejęcia przez największego producenta piwa na świecie Anheuser-Busch InBev drugiego giganta na rynku piwnym – firmy SABMiller.

W kategorii „Finansowanie strukturalne i sekurytyzacja” („Structured finance and securitsation”) na krótkiej liście kandydatów do nagrody umieszczono program emisji przez PKO Bank Hipoteczny listów zastawnych na rynek europejski o wartości do 4 mld euro. Obsługiwały go dwie kancelarie Allen & Overy doradca PKO BH i White & Case, która doradzała bankom–dealerom emisji. Nagrodzono jednak inną transakcję.

Ponadto Allen & Overy poinformowała na swojej stronie internetowej, że tegoroczną nagrodę IFLR Europe Award w Czechach przyznano jej za obsługę emisji na podstawie prawa czeskiego obligacji zabezpieczonych o wartości 600 mln koron (ok. 22 mln euro) przez polską firmę inwestycyjną private equity MCI Capital. Kancelaria doradzała bankowi Česká Spořitelna, który był głównym menedżerem emisji. Oprócz prawników z biura praskiego w obsługę zaangażowani byli również ci z biur w Warszawie i Turcji.

Jak podał portal CEE Legal Matters, przy polskich aspektach tej emisji dla MCI Capital pracowała kancelaria Dubiński Fabrycki Jeleński i Wspólnicy.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl