Prawnik od nieruchomości z Polski awansowany na partnera w sieci Dentons

1235

Bartłomiej Kordeczka jest od maja 2017 r. partnerem w globalnej firmie prawniczej Dentons – ustalił „Rynek Prawniczy”.

Awansowano go –  jako jedynego z biura warszawskiego – w gronie 54 osób (35 prawników i 19 prawniczek) mianowanych na stanowiska partnerskie w ostatniej rundzie promocji, o której firma poinformowała na początku maja 2017 r.

– Wyniesienie któregokolwiek spośród naszych utalentowanych praktyków do stanu partnera jest niezwykle ważnym krokiem w ich karierze i elementem długowieczności naszej firmy. Tegoroczna fantastycznie zróżnicowana grupa wzmacnia nasze globalne partnerstwo i zapewnia, że Dentons nadal będzie spełniała, a nawet i przewyższała, oczekiwania naszych klientów – oświadczył Elliott Portnoy, globalny partner zarządzający Dentons, gratulując nowym partnerom.

W tym samym czasie firma poinformowała o otwarciu biura w Tbilisi, stolicy Gruzji, na bazie zespołu prawników przejętego tam z sieci DLA Piper. Obecnie Dentons zatrudnia ponad 7,8 tys. prawników w 150 biurach w ponad 60 państwach.

(www.linkedin.com)
(www.linkedin.com)

Bartłomiej Kordeczka jest partnerem w warszawskim zespole prawa nieruchomości kancelarii. Awansowano go ze stanowiska counsela, które zajmował od stycznia 2015 r. Specjalizuje się w prawie nieruchomości i prawie spółek doradza  przy transakcjach typu asset, enterprise, share deal, greenfield, także w formach sale and lease-back, forward purchase, forward funding, dotyczących centrów handlowych, biurowców, magazynów, hoteli. Zajmuje się także negocjowaniem umów najmu nieruchomości komercyjnych. Obsługuje zagadnienia planowania i zagospodarowania przestrzennego, ochrony środowiska. Zdobył doświadczenie w problematyce reprywatyzacji, w prowadzeniu postępowań administracyjnych związanych z procesem budowlanym.

W kancelarii Dentons, a wcześniej Salans, pracuje od 2011 r. Przedtem był przez cztery lata prawnikiem kancelarii Linklaters.

Jest adwokatem od 2014 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2006).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl