Greenberg Traurig doradzała AB InBev przy sprzedaży Asahi aktywów SABMiller

2440

Kancelaria Greenberg Traurig doradzała Anheuser-Busch InBev w związku z polskimi aspektami sprzedaży na rzecz japońskiego Asahi Group Holdings Ltd. aktywów o wartości 7,3 mld euro, które przed połączeniem z AB InBev były własnością SABMiller plc na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej (Czechy, Węgry, Polska, Rumunia i Słowacja).

AB InBev, największa firma browarnicza na świecie, w konsekwencji przeprowadzonego przejęcia SABMiller, drugiej co do wielkości firmy browarniczej na świecie, zobowiązała się wobec Komisji Europejskiej do sprzedaży aktywów należących uprzednio do SABMiller na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Kompanii Piwowarskiej. Przejęcie SABMiller przez AB InBev, którego wartość wyniosła 103 mld dolarów, było jedną z największych fuzji w historii.

Kompania Piwowarska posiada trzy browary w Polsce: Tyskie Browary Książęce w Tychach, Browar Dojlidy w Białymstoku i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu.

Od leweJ: J. Grzesiak, S. Horvath, R. Baranowski
Od leweJ: J. Grzesiak, S. Horvath, R. Baranowski

Międzynarodowy zespół Greenberg Traurig poprowadzili: partner zarządzający warszawskiego biura Jarosław Grzesiak, partner Stephen Horvath z biura w Londynie oraz partner Rafał Baranowski z biura w Warszawie. Wspierali ich: starszy prawnik Filip Kijowski oraz prawnik Tomasz Denko.

Materiał kancelarii Greenberg Traurig