Jeden z filarów nieruchomości w Linklaters przeszedł do firmy deweloperskiej

1892
(www.contractors.pl)

Rafał Zboch jest od lutego 2017 r. szefem działu prawnego (general counsel) w firmie inwestycyjnodeweloperskiej Echo Investment  – dowiedział się „Rynek Prawniczy”. Opuścił kancelarię Linklaters, w której zajmował wysokie stanowisko counsela w praktyce prawa nieruchomości.

(www.pl.linkedin.com)
(www.pl.linkedin.com)

Rafał Zboch (41 l.) jest specjalistą od obsługi nieruchomości komercyjnych z 17letnim doświadczeniem na polskim rynku. Z tego 13 lat przepracował w kancelarii Linklaters, kolejno jako associate, managing associate i counsel. Przedtem przez cztery lata był prawnikiem (associate) w kancelarii Weil, Gotshal & Manges.

Zajmował się transakcjami kupnasprzedaży, wynajmu, leasingu zwrotnego, finansowania, joint venture, restrukturyzacji, partnerstwa publicznoprywatnego. Pracował przy upadłościach, sporach sądowych i arbitrażowych dotyczących nieruchomości, a także przy inwestycjach budowlanych. Doradzał np. rządowi polskiemu przy realizacji dużego projektu typu greenfield – budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Całkiem niedawno – jeszcze w Linklaters był doradcą firmy Echo Investment przy sprzedaży biurowego drapacza chmur Q 22 w Warszawie.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych Uniwersytetu Warszawskiego (1999).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl