Energetyczny transfer dużej mocy zasila firmę Domański Zakrzewski Palinka

1232
(www.youtube.com)

Rafał Hajduk, partner w warszawskim biurze kancelarii Norton Rose Fulbright, przechodzi w kwietniu 2017 r. z zespołem prawników do kancelarii Domański Zakrzewski Palinka – dowiedział się „Rynek Prawniczy”.

O transferze poinformował Józef Palinka, partner z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, 23 marca 2017 r. podczas gali rankingu kancelarii regulacyjnych zorganizowanego przez centrum analityczne „Polityka Insight”.

Rafał Hajduk kończy działalność prawniczą na stanowisku partnera i szefa energy team w polskim biurze Norton Rose Fulbright, w którym pracował przez ostatnie dziewięć lat zajmując się prawie wyłącznie obsługą sektora energetyki.

W doradztwie dla przedsiębiorstw energetycznych specjalizuje się od 19 lat. Zajmuje się transakcjami fuzji i przejęć, projektami  typu greenfield (m.in. budowa nowych mocy przesyłowych energii elektrycznej, projekty farm wiatrowych),  kwestiami regulacyjnymi (m. in. licencjonowanie, taryfy energetyczne, spory z regulatorem), obrotem energią. Jego doświadczenie obejmuje również doradztwo w dziedzinach instrumentów pochodnych opartych na surowcach energetycznych, finansowania projektów, prywatyzacji (m.in. elektrowni i spółek dystrybucyjnych). Doradza w zakresie energii elektrycznej, gazu, paliw płynnych, energii odnawialnej.

Jest prawnikiem rankingowym, ocenianym jako „czołowy” i „kluczowy” w swojej specjalizacji przez zestawienia wydawnictw Chambers and Partners, Legal 500, IFLR 1000. Wygrywał także kilkakrotnie w konkursach o nagrodę Client Choice przyznawaną przez  International Law Office.

W kancelarii Norton Rose Fulbright ( wcześniej Norton Rose) pracował od maja 2008 r. Wcześniej przez ponad 10 lat był prawnikiem kancelarii CMS Cameron McKenna.

Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1996).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl