Prawnik z Polski awansowany na partnera w Linklaters

1122

Janusz Dzianachowski z warszawskiego biura kancelarii Linklaters dostał awans na partnera w ostatniej rundzie nominacji – poinformował internetowy portal branżowego czasopisma „Legal Week”.

Znalazł się w gronie 26 prawników z 13 biur tej sieci, których objęto najliczniejszą promocją partnerską od 2008 r. Awanse wejdą w życie 1 maja 2017 r.

„Legal Week” podkreślił, iż firmie nie powiodło się osiągnięcie celu postawionego w 2014 r. w dziedzinie gender diversity – współczynnika przynajmniej 30 proc. nowych kobiecych partnerstw rocznie. W 2017 r. awansowano pięć kobiet, czyli wskaźnik wynosi 19 proc., tyle samo pań zostało partner(k)ami w 2016 r. – było to 21 proc.

– Wyjątkowa jakość nowo wybranych partnerów odzwierciedla nasze zaangażowanie w przyciąganie, utrzymanie i promowanie najbardziej utalentowanych prawników w jurysdykcjach i praktykach na całym świecie – skomentował Charlie Jacobs, starszy partner Linklaters.

W wypowiedzi dla „Legal Week” odniósł się również do genderowej porażki sieci prawniczej: – Jesteśmy rozczarowani faktem, że w tegorocznych wyborach nie osiągnęliśmy naszego celu w odniesieniu do partnerów płci żeńskiej. Pozostajemy absolutnie zaangażowani w ten ważny cel i przyznaję, że pomimo silnego postępu w różnorodności, musimy i będziemy lepiej się starać.

(www.pl.linkedin.com)
(www.pl.linkedin.com)

Janusz Dzianachowski zajmuje obecnie stanowisko managing associate w praktyce nieruchomości kancelarii. Od 13 lat specjalizuje się w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości biurowych, handlowych i magazynowych takich jak akwizycje, zbycia, finansowanie, development, wynajem, inwestycje, joint ventures.

W Linklaters pracuje od 2005 r. Przedtem przez półtora roku był prawnikiem w warszawskiej kancelarii Grot Łempicki Sarbiński Zimny.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie (2005).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl