Deloitte Legal w przejęciu przez Forterro polskiego dostawcy systemów ERP

484

Zespół Deloitte Legal uczestniczył jako doradca prawny po stronie kupującego w transakcji przejęcia wszystkich akcji polskiej spółki Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych SA.

BPSC SA to jeden z największych polskich dostawców usług z zakresu projektowania i wdrażania oprogramowania ERP/ MRP II. Produktem flagowym BPSC SA jest Impuls EVO, zintegrowany system informatyczny przeznaczony dla różnej wielkości firm produkcyjnych, handlowych i usługowych.

BPSC jest pierwszą inwestycją Forterro w Europie ŚrodkowoWschodniej i piątą na rynku oprogramowania. Forterro przejęła także szwedzkiego producenta ERP Jeeves (oraz jego wcześniejszego partnera Infocube), szwajcarską spółkę ERP SolvAxis, oraz francuskiego dostawcę ERP Sylob.

W skład zespołu Deloitte Legal doradzającego Forterro wchodzili Jan Jarmul partner, Karol Kicun partner associate, Adrian Krzyżanowski, senior managing associate, a także Anna Witkowska, managing associate i Iga Wojtczak, associate.

Firma Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych SA mająca siedzibę w Chorzowie jest wiodącym dostawcą polskiego oprogramowania ERP dla średniego rynku firm produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych w Polsce. Produktem flagowym BPSC jest Impuls EVO, rozwiązanie, które łączy funkcjonalności takie jak MRP, logistyka, finanse, sprzedaż i zarządzanie zasobami ludzkimi, tworząc system ERP, który odpowiada na potrzeby ponad 700 firm z różnych branż w całej Polsce. Ostatnio firma wprowadziła także rozwiązanie do zarządzania talentami mHR EVO.  

Forterro jest grupą firm dostarczających oprogramowanie ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw dla rynków wyspecjalizowanych geograficznie lub branżowo. Forterro, której siedziba znajduje się w Austin, w Teksasie, wspierana jest przez firmę inwestycyjną Battery Ventures.

Deloitte Legal jest częścią międzynarodowej sieci kancelarii prawnych stowarzyszonych z Deloitte. Obecnie zatrudnia ponad 1 700 prawników w 74 krajach i jest jedną z największych globalnych firm prawniczych. W Polsce Deloitte Legal, Pasternak, Korba, Moskwa, Jarmul i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza sp.k. posiada sieć biur w największych polskich miastach: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Szczecinie i Łodzi. Na rzecz klientów stale pracuje zespół ponad 90 prawników, z których większość to radcy prawni i adwokaci.

Materiał kancelarii Deloitte Legal