Jeszcze jeden profesor w kancelarii Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy

1949

Piotr Kruszyński, profesor prawa karnego i adwokat, rozpoczął współpracę z kancelarią Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy. Współpracuje z nią od niedawna również adwokat Agnieszka Dębowska.

Jak poinformowała kancelaria na swojej stronie internetowej, ta dwójka prawników na stanowiskach of counsel daje  „epokowe wsparcie” jej praktyce ryzyk gospodarczych i spraw karnych.

Piotr Kruszyński (71 lat) jest naukowcem o bogatym dorobku doktrynalnym oraz praktykiem specjalizującym się w prawie karnym materialnym i procesowym. Jest profesorem zwyczajnym nauk prawnych (od 1995 r.) w Instytucie Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, kierownikiem Zakładu Międzynarodowego Postępowania Karnego. Był przewodniczącym Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego.

Jest adwokatem od 1990 r. po zdanym egzaminie sędziowskim. Specjalizuje się w obronach w sprawach karnych.

Jest prawnikiem medialnym, prasowym, a zwłaszcza telewizyjnym – wielokrotnie komentował bieżące wydarzenia kryminalne wyjaśniając widzom i czytelnikom zawiłości prawa i procesu karnego.

Agnieszka Dębowska prowadzi praktykę adwokacką w sprawach karnych cywilnych i rodzinnych. Specjalizuje się w sprawach naruszeń przepisów na rynkach finansowych, a także karnoskarbowych.

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2010)

Z prof. Piotrem Kruszyńskim współpracowała wcześniej przez klika lat w ramach jego indywidualnej praktyki adwokackiej m.in. jako jego aplikantka.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl