Czterech prawników z Polski z nagrodami od klientów

812

Tegorocznymi laureatami nagrody Client Choice z Polski są prawnicy z czterech kancelarii.

Wyróżnieni zostali:

  • Paweł Bajno (Norton Rose Fulbright) – w dziedzinie fuzji i przejęć (M&A). Jest partnerem w kancelarii i kieruje   praktyką private equity.
  • Marcin Fijałkowski (Baker McKenzie) – w dziedzinie prawa własności intelektualnej znaków towarowych (intellectual property: trademarks). Jest partnerem w kancelarii i kieruje zespołem własności przemysłowej.
  • Michał Gliński (Wardyński i Wspólnicy) – w dziedzinie nieruchomości (real estate). Jest partnerem w praktyce nieruchomości i inwestycji budowlanych
  • Paweł Puacz (Clifford Chance) – w dziedzinie prawa energetycznego i zasobów naturalnych (energy & natural resources). Counsel w kancelarii, kieruje praktyką energetyczną.

Nagrody Client Choice przyznawane są od 2005 r. na całym świecie firmom prawniczym i prawnikom wyróżniającym się doskonałą obsługą klientów i jakością usług. Nominacje do nagrody pochodzą wyłącznie od wewnętrznych prawników przedsiębiorstw.

Klienci oceniają indywidualnych prawników i firmy prawnicze według takich m.in. kryteriów jak: jakość doradztwa, stosunek jakości do ceny, świadomość biznesowa, skuteczność komunikacji, przejrzystość i elastyczność form rozliczeń, czas reakcji, wykorzystanie nowoczesnych technologii, lojalność. Oceny służą do ustalenia krótkiej listy kandydatów do nagrody, z których zespół analityków wybiera laureatów na podstawie analizy pięciu rekomendacji od klientów oraz wywiadów z nimi.

Tegorocznych laureatów konkursu – było ich w sumie 403 z 66 jurysdykcji – wyłoniono spośród ponad 2 tys. zgłoszeń. Wyniki ogłoszono 9 lutego 2017 r.

Nagrody Client Choice przyznaje International Law Office (ILO) – marka publikacji brytyjskiej firmy Globe Business Publishing, która zajmuje się dostarczaniem informacji m.in. dla prawników firmowych i firm prawniczych.

W 2016 r. nagrody w Polsce otrzymali Rafał Hajduk (Norton Rose Fulbright), Ewa Kacperek (Hogan Lovells) i Maciej Zalewski (White & Case). Ogółem na liście nagrodzonych whenever  jest 26 nazwisk z Polski.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl