Zmarł założyciel kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

1575
(1942-2017)

Grzegorz Domański, partner i współzałożyciel kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, zmarł w sobotę 11 lutego 2017 r. Miał 75 lat.

Był wybitnym prawnikiem naukowcem, wykładowcą, praktykiem. Specjalizował się w prawie cywilnym, handlowym, papierów wartościowych oraz prywatyzacji.

W latach transformacji gospodarczej w Polsce doradzał agendom rządowym w dziedzinie prawodawstwa gospodarczego. Był m.in. współautorem ustaw o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, spółkach z udziałem kapitału zagranicznego, obrocie papierami wartościowymi, narodowych funduszach inwestycyjnych.

Występował w sporach arbitrażowych jak pełnomocnik stron i jako arbiter – jego kwalifikacje w tej dziedzinie doceniano w światowych rankingach.

Do września 2012 r. był profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, wykładał prawo spółek i prawo papierów wartościowych.

Był radcą prawnym i doktorem habilitowanym nauk prawnych.

W pożegnaniu na stronie internetowej kancelarii Domański Zakrzewski Palinka jej partnerzy napisali:

„Odszedł nasz wspólnik, przyjaciel, mistrz, człowiek wielu wyjątkowych zalet i talentów, a nade wszystko człowiek dobry i ciepły. Wśród wielu rzeczy i dzieł, które Grzegorz po sobie pozostawił, jest także kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, którą współtworzył i która z dumą zachowa Jego nazwisko w swojej nazwie”.

Ireneusz Walencik