Wolf Theiss przyjęła dwóch prawników – bankowego i procesowego

1850
Od lewej: P. Bukiel, S. Feliniak

Stefan Feliniak i Paweł Bukiel są od 1 lutego 2017 r. prawnikami warszawskiego oddziału kancelarii Wolf Theiss.

Stefan Feliniak kieruje zespołem bankowości w warszawskim biurze Wolf Theiss. Przeszedł z  Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym pracował przez 7,5 roku. Zajmował się transakcjami finansowania dłużnego, w tym z wykorzystaniem dłużnych papierów wartościowych, restrukturyzacjami transakcji project finance i asset finance oraz finansowaniem przejęć przedsiębiorstw. Ma doświadczenie w zakresie finansowania eksportu oraz ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorców.

Uczestniczył m.in. w finansowaniu projektów partnerstwa publiczno-prywatnego, spółki publicznej z wykorzystaniem zabezpieczeń na zagranicznych aktywach, gwarancji portfelowych.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2007).

Ostatnie lata były dla mnie fascynującym czasem pracy dla BGK, polskiego banku rozwoju. Miałem unikalną możliwość uczestniczenia w wielu znaczących transakcjach finansowania, zarówno jako prawnik, jak i aktywny uczestnik negocjacji. Bardzo się cieszę, że mogę wykorzystać moje umiejętności i doświadczenie, pracując dla kancelarii Wolf Theiss – oświadczył Stefan Feliniak.

Stając na czele naszego zespołu bankowości, Stefan Feliniak zapewni klientom warszawskiego biura Wolf Theiss natychmiastowe i znaczące korzyści dzięki swojej praktycznej wiedzy z zakresu prowadzenia skomplikowanych transakcji. Jestem również przekonany, że silna obecność kancelarii w regionie CEE/SEE pozwoli mu na zdobycie kolejnych doświadczeń zawodowych   – skomentował Ron Given, partner współzarządzający w warszawskim biurze.

Paweł Bukiel zasilił zespół rozwiązywania sporów. Przeszedł z kancelarii PwC Legal, gdzie pracował ponad dwa lata.  Specjalizuje się w dziedzinie rozwiązywania sporów, w prawie ochrony danych osobowych i własności intelektualnej. Reprezentuje strony sporów korporacyjnych, budowlanych, dotyczących praw własności intelektualnej i ochrony danych osobowych.

Jest adwokatem od 2016 r. i absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2011).

Wolf Theiss jest jedną z wiodących europejskich kancelarii prawniczych w regionie CEE/SEE, która pomaga klientom podejmować nawet najbardziej skomplikowane wyzwania biznesowe, tak, aby mogli oni osiągać zamierzony sukces. Bardzo się cieszę, że stałem się jej członkiem  – zadeklarował Paweł Bukiel.

Klienci mają prawo stawiać bardzo wysokie wymagania w zakresie prowadzenia sporów i arbitrażu i tylko wyjątkowi prawnicy mogą spełnić ich oczekiwania. Paweł Bukiel jest prawnikiem, który zawsze przekracza stawiane mu przez klientów wymagania i doskonale wzmocni nasz rozwijający się zespół – stwierdził Marcin Asłanowicz, partner prowadzący praktykę rozwiązywania sporów w warszawskim biurze Wolf Theiss.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl