Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak z nowym liderem

1810

Robert Gawałkiewicz jest od 1 stycznia 2017 r. partnerem zarządzającym w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Na to stanowisko wybrali go w głosowaniu partnerzy kancelarii – poinformowała ta firma prawnicza. Zastąpił na nim Rudolfa Ostrihansky’ego, który zarządzał kancelarią od maja 2008 r.

Robert Gawałkiewicz pracuje w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak od początku 1994 r. W 2000 r. został partnerem, a obecnie jest starszym partnerem.

Specjalizuje się w prawie handlowym, prawie spółek i obsłudze transakcji fuzji i przejęć. Doradza w sprawach dotyczących krajowego i międzynarodowego obrotu handlowego, w transakcjach i restrukturyzacjach obejmujących różne gałęzie biznesu, w tym przemysł, sektor artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku oraz branżę mediów. Reprezentuje strony sporów sądowych i arbitrażowych. Kieruje również zespołem prawników kancelarii obsługujących transakcje i sprawy z krajów niemieckiego obszaru językowego (German Desk). Jest arbitrem Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz autorem publikacji z dziedziny prawa handlowego.

Jest radcą prawnym od 1994 r., magistrem prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1990).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl