Greenberg Traurig i Dentons w sprzedaży szwedzkiego biurowca niemieckiemu funduszowi

187

Kancelaria Greenberg Traurig doradzała niemieckiej firmie inwestycyjnej Hansainvest Hanseatische Investment przy zakupie warszawskiego biurowca Atrium 2 od firmy deweloperskiej Skanska, której doradcą była kancelaria Dentons.

Szwedzka firma Skanska sprzedała za 88 mln euro budynek Atrium 2 jednej z największych firm inwestycyjnych w Niemczech Hansainvest Hanseatische Investment, dla której ten zakup jest pierwszą inwestycją w Polsce.

Atrium 2 składa się z 15 kondygnacji naziemnych i 4 podziemnych. Całkowita powierzchnia najmu w budynku wynosi 20 tys. mkw. Jego architektura nawiązuje do modernizmu – w elewację budynku na parterze wpleciono znany motyw warszawskiej, modernistycznej mozaiki – tzw. „warszawskie gorseciki”.

Pomieszczenia w nowoczesnym budynku biurowym stojącym w śródmieściu Warszawy wynajmują trzy firmy, w tym kancelaria DLA Piper, która dysponuję 4 tys. mkw. Najemcy mogą korzystać z 78 loggi. Budynek oferuje 126 miejsc parkingowych oraz 40 miejsc dla rowerów.

Atrium 2 to była ostatnia, ósma inwestycja firmy Skanska w centrum biznesowym Warszawy.

– Centrum Warszawy wciąż wzbogaca się o nowe budynki biurowe. Jako Skanska jesteśmy największym budowniczym tej części miasta – od 1995 r. dostarczyliśmy tutaj ok. 135 tysięcy mkw. Atrium 2 jest projektem bardziej kameralnym, o standardzie i estetyce porównywalnej z najlepszymi budynkami biurowymi najwyższej klasy w Europie  – oświadczył Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

– Dzięki Atrium 2 jesteśmy w stanie dalej dywersyfikować nasze portfolio aktywów. To nasza pierwsza inwestycja w Polsce. Liczymy na kolejne transakcje na tym perspektywicznym rynku – zadeklarował Nicholas Brinckmann, dyrektor zarządzający Hansainvest.

Inwestora Hansainvest Hanseatische Investment obsługiwała w transakcji kancelaria Greenberg Traurig.

Doradcą Skanska Property Poland była kancelaria Dentons.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl