Czabański & Gałuszyński doradcą Deutsche Bank AG Filiale Deutschlandgeschäft

314

Kancelaria Czabański & Gałuszyński była doradcą Deutsche Bank AG Filiale Deutschlandgeschäft przy polskich aspektach restrukturyzacji transakcji finansowania niemieckiej spółki Cronimet Holding GmbH udzielonego w 2011 r. przez konsorcjum kilkunastu banków w pierwotnej wysokości opiewającej na kwoty 590 mln euro oraz 160 mln dolarów.

Deutsche Bank AG Filiale Deutschlandgeschäft pełnił w transakcji rolę agenta zabezpieczeń, a zespół kancelarii zajmował się zabezpieczeniami spłaty kredytów udzielanymi przez polską spółkę z grupy (Cronimet PL sp. z o.o.), w tym także zgodnością z polskim prawem gwarancji udzielanej przez polską spółkę.

Grupa Cronimet to firma rodzinna, która od ponad 30 lat jest liderem branży recyklingu metali oraz handlu surowcami metalowymi, zapewniającym zintegrowane usługi w zakresie produkcji, sprzedaży i dostawy metali zarówno dla konsumentów, jak i producentów stali nierdzewnej. Obecnie posiada ponad 50 oddziałów na czterech kontynentach i zatrudnia ok. 5,5 tys. pracowników. Działalność grupy Cronimet obejmuje również przemysł wydobywczy – spółka Cronimet Mining AG posiada własne kopalnie w Armenii oraz Republice Południowej Afryki.

Pełnomocnikiem banku Deutsche Bank AG Filiale Deutschlandgeschäft w Polsce był partner zarządzający kancelarii Piotr Gałuszyński, odpowiedzialny wspólnie z associate Katarzyną Mazur za proces negocjacji i przygotowanie dokumentów rządzonych prawem polskim.

Doradcą banku w zakresie prawa niemieckiego było frankfurckie biuro King & Wood Mallesons LLP, którego pracami kierował partner Clemens Niedner.

Materiał kancelarii Czabański & Gałuszyński