GWW przejęła zespół obsługi zamożnych klientów z kancelarii Wardyński i Wspólnicy

1445

GWW Private – tak nazywa się praktyka doradztwa dla zamożnych klientów indywidualnych, którą ta kancelaria uruchomiła 1 października 2016 roku opierając się na trzyosobowym zespole prawników przejętym od kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Praktyką specjalizującą się w doradztwie dla klientów indywidualnych (tzw. HNWI – high net worth individuals) i firm rodzinnych kieruje Aldona Leszczyńska-Mikulska. Współpracują z nią aplikant adwokacki Tomasz Krzywański oraz student prawa Tomasz Piejak. Wszyscy przeszli do kancelarii GWW z kancelarii Wardyński i Wspólnicy, w której przedtem tworzyli praktykę doradztwa dla klientów indywidualnych.

Jak wyjaśnia kancelaria GWW na swojej stronie internetowej „w związku z licznymi procesami optymalizacyjnymi oraz sygnałami ze strony klientów, że zarządzanie swoim majątkiem chcą powierzyć zaufanemu doradcy, zapadła decyzja o utworzeniu w GWW wyspecjalizowanej praktyki private client”. Praktyka oferuje „szyte na miarę” doradztwo obejmujące m.in. planowanie majątkowe, optymalizację podatkową, sprawy rodzinne i spadkowe.

(www.portal.firmyrodzinne.eu)
(www.portal.firmyrodzinne.eu)

Aldona Leszczyńska-Mikulska specjalizuje się w międzynarodowym planowaniu podatkowym i spadkowym, w sprawach dotyczących prywatnego majątku, rodzinnych i majątkowych małżeńskich. Doradzała przy reorganizacji prywatnych majątków, tworzeniu struktur holdingowych, zbywaniu biznesu, transakcjach M&A, inwestycjach w nieruchomości. Obsługiwała również procesy związane ze zmianami pokoleniowymi w firmach rodzinnych.

Wcześniej przez prawie 13 lat pracowała w kancelarii Wardyński i Wspólnicy, w firmach doradczych  PricewaterhouseCoppers (przez półtora roku) i Ernest & Young (6 lat).

Jest doradcą podatkowym  od 2004 r. i radcą prawnym od 2007 r. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim (2001).

(www.linkedin.com)
(www.linkedin.com)

Tomasz Krzywański obsługuje firmy rodzinne. Reprezentuje przed sądami strony w sporach małżeńskich (rozwody, podział majątku, rozdzielność majątkowa) i spadkowych. Specjalizuje się w międzynarodowych sprawach spadkowych.

Obsługiwał restrukturyzację i optymalizację podatkową prywatnych majątków z wykorzystaniem fundacji, struktur powierniczych. Doradzał przy inwestycjach w dobra luksusowe, kupnie dzieł sztuki, leasingu samolotów i luksusowych aut. Prowadził sprawy imigracyjne (potwierdzanie, uznawanie i nadawanie polskiego obywatelstwa).

Wcześniej przez ponad 4 lata pracował w kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2014).

(www.linkedin.com)
(www.linkedin.com)

Tomasz Piejak zajmuje się m.in. optymalizacją podatkową, obsługą korporacyjną spółek prawa handlowego, a także  sprawami związanymi ze zmianą miejsca zamieszkania osób prywatnych.

Jest studentem piątego roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl