WKB Wierciński Kwieciński Baehr w budowie magazynu dla Amazona

416

Kancelaria WKB Wierciński Kwieciński Baehr doradzała firmie deweloperskiej Panattoni Europe przy zawarciu umowy z firmą inwestycyjną Invesco Real Estate o powierzeniu budowy magazynu dla firmy Amazon.

Działka pod budowę magazynu ma 29 hektarów, leży w Kołbaskowie pod Szczecinem. Centrum dystrybucyjne wynajmowane przez amerykańskiego giganta e-commerce będzie mieć 161,5 tys. mkw.

Firma Panattoni Europe, deweloper nieruchomości magazynowych, zrealizuje dla Amazona kontrakt na budowę obiektu, który ma być jednym z najnowocześniejszych centrów realizacji zamówień w handlu internetowym. Etap przygotowawczy inwestycji obejmuje odhumusowanie terenu, a także prace archeologiczne. W ciągu miesiąca wykonane zostaną prace makroniwelacyjne, a także roboty fundamentowe – przygotowana zostanie platforma pod halę. Dodatkowo, na potrzeby inwestycji deweloper wybuduje 7,8 mkw. dróg, w tym biszkoptowe rondo na zjeździe z autostrady A6. Wartość inwestycji wynosi 410 mln zł, a jej zakończenie planowane jest na wrzesień 2017 r.

W ciągu trzech lat od uruchomienia centrum pracę przy obsłudze realizacji zamówień ma w nim znaleźć tysiąc osób. Przy wsparciu technologii Amazon Robotics będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów książki, sprzęt elektroniczny, artykuły konsumpcyjne.

– Cieszymy się, że wkrótce Amazon dołączy do społeczności Kołbaskowa. Naszym pracownikom będziemy mogli zaoferować konkurencyjne wynagrodzenie, bogate pakiety benefitów pozapłacowych oraz możliwości rozwoju kariery w jednej z najszybciej rosnących firm technologicznych na świecie – oświadczył Steven Harman, dyrektor operacyjny Amazona na Europę kontynentalną.

– Jestem przekonana, że dzięki decyzji Amazona wzbogaci się rynek pracy, a to przełoży się niewątpliwie na rozwój gminy Kołbaskowo. Mam też nadzieję, że rozszerzy się oferta zatrudnienia, a dla mieszkańców, zwłaszcza młodych, pojawią się nowe możliwości rozwoju osobistego – stwierdziła Małgorzata Schwarz, wójt Kołbaskowa.

Invesco Real Estate to globalna firma zarządzająca inwestycjami na rynku nieruchomości od 1983 r. Zaczynała w Stanach Zjednoczonych, później rozwinęła się w Europie i Azji. Zarządza dziś aktywami o wartości 71,3 mld dolarów i zatrudnia 441 osób w 21 biurach na całym świecie.

Kancelaria WKB Wierciński Kwieciński Baehr doradzała Panattoni Europe.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl