Dwuwładza prawniczek w polskim biurze Peterka & Partners

1504

Agnieszka Siwińska została 1 listopada 2016 r. awansowana na partnera w warszawskim biurze czeskiej kancelarii Peterka & Partners. Od tego dnia ze stanowiska dyrektora zarządza nim razem z dotychczasową dyrektor, partnerem Dorotą Płoskowicz.

Dotychczasowy współdyrektor biura, partner Michał Bieliński, będzie zajmował się teraz głównie rozwojem sądowej praktyki kancelarii w Polsce. O tych zmianach firma prawnicza poinformowała na swojej stronie internetowej.

Podobnych „prokobiecych zmian w zarządzie” kancelaria dokonała w swoich biurach w Moskwie i Budapeszcie.  „Odzwierciedlają one strategię firmy, która zapewnia kobietom równe szanse i aktywnie włącza je w zarządzanie. Liczba kobiet na najwyższych stanowiskach strategicznych w Peterka & Partners przekracza obecnie 50 proc.” – anonsuje firma prawnicza.

Dotychczasowa managing associate, a obecnie już partner Agnieszka Siwińska specjalizuje się w obsłudze transakcji fuzji i przejęć, zagadnieniach korporacyjnych, kwestiach z zakresu nieruchomości i prawa upadłościowego, a także w prawie telekomunikacyjnym i energetycznym.

W polskim biurze Peterka & Partners pracuje od kwietnia 2014 r. Wcześniej pracowała w kancelarii Greloch Jaworski Stanis Adwokaci, w biurze Allen & Overy w Warszawie oraz w kancelarii Tomczak i Partnerzy.

Jest absolwentką prawa Uniwersytetu Warszawskiego (2005) i adwokatem.

Michał Bieliński i Dorota Płoskowicz zostali dyrektorami i partnerami, a Agnieszka Siwińska współpracownikiem zarządzającym oddziału Peterka & Partners w Warszawie we wrześniu 2015 r. Polscy prawnicy przejęli wówczas zarządzanie od dotychczasowego szefa biura Martina Murada, który je w 2010 r. założył. Obecnie według stanu na stronie internetowej pracuje w nim 13 prawników.

Peterka & Partners to kancelaria pochodząca z Czech, ale działająca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej przez sieć dziewięciu biur (Praga, Bratysława, Warszawa, Kijów, Sofia, Moskwa, Bukareszt, Mińsk i Budapeszt).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl